Захід приурочений до історичної події, що відбулася у Верховній Раді та ознаменувала відновлення незалежної Української держави.

24 серпня 1991 року група народних депутатів, серед яких були В’ячеслав Чорновіл, Микола Поровський, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Ігор Деркач, Володимир Крижанівський та інші внесли прапор Незалежності України до зали пленарних засідань Верховної Ради України.

Цей історичний факт зафіксовано в стенограмі засідання позачергової сесії Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року.

З нагоди 10-ї річниці Незалежності України Прапор Незалежності був розміщений як реліквія у вітрині на другому поверсі будинку Верховної Ради.

23 серпня 2017 року стяг (розміром 4 х 8 метрів), пошитий жінками-активістками Народного руху України, перенесли на постійне зберігання до почесного порталу Прапора Незалежності України в адміністративному будинку Верховної Ради на вул. Грушевського, 5.

Традиційно під час урочистих засідань з нагоди державних свят Прапор Незалежності України символічно вносять до зали пленарних засідань Верховної Ради народні депутати, які були безпосередніми учасниками ухвалення «Акта проголошення незалежності України».

Цього року, з нагоди 30-річчя Незалежності України, цю почесну місію виконають переможці конкурсу дитячих відеоробіт на тему: «Незалежність моєї країни».

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА (з архіву «Голосу України»).