Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що державний секретар США Ентоні Блінкен особисто запевнив його в готовності США «перекрити кисень» російській економіці та російським багатіям у разі вторгнення в Україну. Про це глава МЗС розповів учора під час брифінгу.

«США розробили пакет дуже болісних санкцій проти Росії, які здатні завдати руйнівного економічного удару. Я не можу розкривати всі деталі, тому що наразі на фінішній прямій робота з узгодження дій між США та їхніми європейськими союзниками, і дуже важливо їй не нашкодити. Але принципово, що рішення у Вашингтоні вже ухвалене: США готові застосувати всю потужність своїх економічних і фінансових інструментів, щоб перекрити кисень російській економіці та російським багатіям. Росія також втратить доступ до цілої низки важливих для її розвитку технологій», — заявив Д. Кулеба.

Коментуючи підсумки перемовин з американським колегою, очільник зовнішньополітичного відомства також зазначив, що США готові й надалі зміцнювати обороноздатність України. «Йдеться не лише про оборонний пакет 60 мільйонів доларів, який ми вже отримали в грудні, а й про додаткові обсяги обладнання та оборонної зброї, включно з летальною. Оборонною, але летальною. Сьогодні я також можу підтвердити, що адміністрація Байдена нещодавно схвалила виділення 200 мільйонів доларів додаткової безпекової допомоги Україні», — зазначив глава МЗС.

Кулеба акцентував, що це збільшує загальний обсяг допомоги США на зміцнення безпеки та оборони нашої держави до 650 мільйонів доларів за 2021 рік, і це більше, ніж у будь-який рік з 2014-го.

«Я думаю, цей факт говорить сам за себе, тим більше, що ці 200 мільйонів не були заздалегідь передбачені. Це, скажімо так, швидка оборонна допомога з боку Сполучених Штатів Америки. Ці кроки підтверджують, що США справді віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України і продовжують надавати нам необхідну підтримку, за що ми вдячні», — сказав глава української дипломатії, повідомляє Укрінформ.

Нагадаємо: вчора Ентоні Блінкен вирушив до Берліна, щоб обговорити нещодавні дипломатичні контакти з Росією та спільні зусилля щодо стримування подальшої російської агресії проти України. А на сьогодні в Женеві у нього запланована зустріч з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.