Так, у вівторок разом з президентом Франції Еммануелем Макроном українську столицю відвідав і міністр у справах Європи та закордонних справ цієї країни Жан-Ів Ле Дріан.

Після переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Жан-Ів Ле Дріан підтвердив відданість Франції принципу «Жодних рішень щодо України без України» та наголосив на суверенному праві України, як і будь-якої іншої держави, самостійно визначати власне майбутнє. Міністри обговорили шляхи деескалації безпекової ситуації та активізації політичного врегулювання, зокрема у рамках Нормандського формату. Вони погодилися, що важливим кроком на цьому шляху має стати відведення Російською Федерацією військ від державного кордону та з тимчасово окупованих територій України.

Співрозмовники наголосили, що нова хвиля агресії проти України матиме для Росії безпрецедентно жорсткі наслідки.

Глави МЗС приділили особливу увагу зміцненню обороноздатності України, а також забезпеченню її економічної та фінансової стабільності.

Дмитро Кулеба запросив французьку сторону взяти участь на високому рівні в парламентському саміті Кримської платформи у серпні. Також він подякував французькому колезі за тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України на тлі агресивних дій Російської Федерації, а також активні посередницькі зусилля Франції задля пошуку політико-дипломатичного вирішення російсько-українського збройного конфлікту, насамперед у рамках Нормандського формату.

До речі

У контексті підтримки України уряд Польщі днями дозволив безоплатну передачу Україні військової техніки. «Польща залишається солідарною з Україною перед обличчям загрози з боку Росії. Уряд хоче підтримати свого східного сусіда, безоплатно надавши військову техніку», — йдеться в повідомленні.