Впроваджувати нові технології, навчати спеціалістів для надання висококваліфікованої допомоги з протезування/ортезування учасників бойових дій.

З метою підвищення в Україні рівня протезно-ортопедичних послуг до міжнародного було організовано та проведено навчальні проекти для українських фахівців, які надали знання щодо сучасних технологій протезування та реабілітації. Вагомим результатом стала поява в Україні 21 фахівця з протезування/ортезування, які мають сертифікати Міжнародної спільноти протезистів /ортезистів (ISPO).

Запорукою високого рівня якості протезно-ортопедичних виробів стало впровадження широкого спектра комплектувальних виробів різної функціональності, що відповідають потребам пацієнтів з різними можливостями: від можливостей пересування на короткі обмежені відстані до здатності необмежено переміщуватись по будь-яких місцевостях та займатись спортом.

З цією метою були впроваджені в практику протезування різні комплектувальні вироби імпортного виробництва:

 • - колінні вузли;
 • - поліцентричні колінні вузли із гідравлічним регулюванням фази опори та переносу 3R60 та інші;
 • - моноцентричні колінні вузли з електричним регулюванням фази опори та переносу 3Е80 та інші;
 • - моноцентричні колінні вузли з гідравлічним керуванням фази переносу та опори 3R80, VGK та інші;
 • - безшарнірні штучні стопи з акумуляцією енергії у відділі носка та п’ятки 1С60-1C64 (лінійка стоп Triton), 1C40 C-Walk та інші;
 • - компоненти до функціональних протезів верхніх кінцівок, які поєднують в одному протезі і естетичні, і функціональні властивості:
 • - системні штучні кисті з тяговим керуванням 8К22, функціональні гачки 10А12, 10А81 та інші;
 • - електричні штучні кисті з одним хватом 8Е38 або функціональні електричні гачки та інші.

З вмістом каталогу комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів індивідуального виробництва можна ознайомитись за посиланням ТУТ.

На підприємствах протезної галузі України впроваджено новітні технології виготовлення протезно-ортопедичних виробів, зокрема:

 • - протезів верхніх кінцівок із застосуванням мультизахватних кистей Michelangelo, BeBionic (компанії Otto Bock), I limb (компанії Ossure), Taskа (компанії Fillauer), ліктьових вузлів з електронним замиканням AxonErgoArm, ErgoArm (компанії Otto Bock);
 • - протезів нижніх кінцівок із застосуванням колінних вузлів з електронним керуванням C-leg, Genium-X3 (компанії Otto Bock);
 • - ортезів нижніх кінцівок із застосуванням електронних колінних шарнірів E-mag, С-brace (компанії Otto Bock) та ортезування з використанням 3D-технологій виготовлення.

Після впровадження в Україні новітніх технологій протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності, в тому числі спеціальними виробами для занять спортом, а також реалізації проектів з навчання фахівців з протезування/ортезування не стало необхідності надання послуг з протезування, ортезування та реабілітації за кордоном для учасників бойових дій (останній раз протезування в закордонних центрах було проведено у 2017 році).

На сьогодні учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування винятково в Україні. При цьому в найбільш складних випадках травмування та за відсутності технологій в Україні є можливість відправлення на протезування за кордоном, – інформує прес-служба Міністерства соціальної політики України на сторінці у соціальній мережі.

«Голос України».