На знімку: на передньому плані — глави МЗС Німеччини Анналена Бербок та України Дмитро Кулеба і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Нашу державу представляв глава МЗС Дмитро Кулеба. За підсумками засідання було затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.
«Сьогодні ми схвалили амбітну робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку, інновації та взаємосумісність», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за результатами засідання.
Єнс Столтенберг також повідомив, що зараз відбувається трансформація Комплексного пакета допомоги НАТО в багаторічну програму підтримки, щоб «допомогти Україні перейти від радянських часів до обладнання та стандартів НАТО» та «зробити їхні війська повністю взаємосумісними з нашими».
«Ми також обговорили шлях України до членства в НАТО. Союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО. Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства права та підтримку прав людини і прав меншин. Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше», — заявив генсек НАТО.
Він наголосив на продовженні підтримки України на її шляху до членства в Альянсі та продовженні підтримки Альянсом боротьби України за свою свободу, повідомляє Укрінформ.
Водночас, за словами Дмитра Кулеби, на засіданні Ради Україна—НАТО на рівні міністрів закордонних справ йшлося і про кроки задля нарощування виробництва зброї та боєприпасів.
«Не буде перебільшенням сказати, що захист європейського простору неможливий без України, адже саме наша держава наразі має найбільш сильну та дієздатну армію в Європі. Ми суттєво розширюємо кооперацію з НАТО, фактично ми вже стали армією стандартів НАТО: як з точки зору технічних спроможностей, так і менеджменту підходів та принципів управління військом», — наголосив глава МЗС України.
Водночас, на думку Дмитра Кулеби, щоб забезпечити стійкість, оборонні індустрії України та НАТО мають наростити виробництво зброї та боєприпасів, об’єднатися і працювати як один цілісний механізм.
Серед учасників засідання був і державний секретар США Ентоні Блінкен. За підсумками засідання він зазначив: «Коли я слухав усіх наших колег за столом, усі висловлювалися за потужну і тривалу підтримку України. Дехто ставив питання: чи США та інші союзники НАТО мають і надалі підтримувати Україну… Відповідь сьогодні в НАТО дуже чітка й непохитна: ми маємо і будемо підтримувати Україну. Забезпечити, щоб агресивна війна рф стала її стратегічною поразкою, зараз настільки ж важливо, як у той момент, коли кремль розпочав цю війну».
Держсекретар додав, що союзники зараз не лише надають Україні допомогу для того, щоб вона могла продовжувати оборонятися, а й на перспективу розбудовувати свої військові спроможності, щоб бути здатною стримувати можливу нову агресію і захищатися від неї.