Їм брехали, щоб народ не знав справжньої ціни путінської авантюри.
«Агентство» зі стенограми розмови, опублікованої на сайті кремля, з’ясувало, що бюджетні витрати на захоплені території становлять 1,7 трлн рублів.
«Продовжуємо вести роботу в нових суб’єктах… Загалом майже 1,7 трлн рублів в обігу ми контролюємо і близько сотні різних фондів, які надають допомогу з відновлення», — відрапортував чиханчин.
Відкриті дані на утримання окупованих територій в 2023 році, оприлюднені росстатом, становили 410 млрд рублів.
У 2024-му заплановано виділити 700 млрд рублів.
Для порівняння: всі витрати на освіту в росії становлять 1,5 трлн рублів, на охорону здоров’я — 1,6 трлн.
Поки режим приховує реальні цифри бюджету від пересічних росіян, ті теж не залишаються в боргу і на брехню відповідають брехнею. Якщо вірити тому самому росстату, на Північному Кавказі склалася катастрофічна ситуація із розлученнями.
Згідно з офіційною статистикою, у 2022 році в Чечні розлучилися 64,6% подружніх пар, у Дагестані — 21,8%, Карачаєво-Черкесії — 17%.
Одне з російських ЗМІ з’ясувало, що жителі Північного Кавказу масово розлучаються фіктивно, щоб отримати матеріальну допомогу на дітей на суму 5—14 тисяч рублів. «Ми їздили по регіонах і бачили, як сім’я подає заяву на матеріальну допомогу — їй відмовляють. Після розлучення подають знову заяву — і її схвалюють», — розповіла директор департаменту рахункової палати ольга самаріна.
У росії допомога на дітей призначається, якщо дохід сім’ї в розрахунку на одного члена не перевищує прожиткового мінімуму в регіоні — це і спровокувало масові фіктивні розлучення. Через низький рівень життя росіяни змушені вдаватися до хитрощів і обману влади. В країні це зустрічний процес: як путінський режим ставиться до народу, так і народ до режиму.
І ще одна брехня від режиму. Робітники автомобільного заводу «Урал» з міста Міас, що за 100 кілометрів від Челябінська, зажадали від путіна «обмежити вплив іноагентів у соціальних мережах та месенджерах».
«Просимо вас ініціювати ухвалення закону, що обмежує можливість маніпуляції громадською думкою з боку іно-агентів, а також осіб, які потрапили під їхній вплив, на благо розвитку та процвітання нашої батьківщини», — б’ють чолом робітники до правителя росії. У них все прекрасно, як у пісні «всьо хорошо, прекрасная маркіза», тільки сотні тисяч людей гинуть на війні, падає життєвий рівень, а робочий клас хвилюють «іноагенти». Все, як за доби застою, інструменти пропаганди навіть не намагаються змінити, хоча за вікном третє тисячоліття.
«Альтернативна прозахідна ідентичність, здатна кинути виклик кремлівській пропаганді, в росії так і не оформилася, і її виникнення ще менш ймовірне після від’їзду російських лібералів у 2022 році. Гнучкість путінської ідеологічної машини і простота наративів, що нею поширюються, дозволить припустити, що путінізм нікуди не подінеться найближчим часом і може ще більше зміцнитися в росії», — прогнозує Марія Снєговая, докторант університету Джорджтауна.