У знаменитому романі не менш знаменитого англійського письменника Чарльза Діккенса «Посмертні записки Піквікського клубу» є чудовий розділ про вибори депутата Муніципальної палати в провінційному містечку Ітенсвілл. Містер Піквік у пошуках пригод прибуває туди з друзями, і вони стають свідками цієї «знаменної для усієї Англії події». І хоча усе це відбувалося мало не 200 років тому, та коли читаєш книжку, не покидає відчуття, що десь ми вже таке бачили й чули... Аж доки не спадає на думку: та це ж про нас! І навіть так звані передвиборні технології «один до одного» нагадують те, що відбувалося на Полтавщині та в обласному центрі зокрема. Автор спробував знайти «відповідники» серед подій, про які напередодні виборів повідомляли місцеві засоби масової інформації. А тепер, як каже Михайло Задорнов, ви будете сміятися...

«Можна гадати, що населення Ітенсвілла, як і багатьох інших містечок, приписувало собі виняткове й особливе значення й що кожний мешканець Ітенсвілла, усвідомлюючи, який важливий його особистий приклад, вважав своїм обов’язком долучитися душею й серцем до однієї із двох великих партій, на які ділилося населення, — до партії Синіх або до партії Жовтих».

«На Полтавщині, як і в Україні загалом, головна боротьба, ймовірно, розгорнеться між «блакитними» і «рожевими» — провладною Партією регіонів та опозиційною «Батьківщиною».

(«Наш час»).

«Звичайно, було важливо й вкрай необхідно, щоб у кожної із цих потужних партій був свій улюблений друкований орган, який виражав її думки; відповідно в місті видавалися дві газети: «Ітенсвіллська газета» та «Ітенсвіллський незалежний»; перша захищала засади Синіх, друга рішуче відстоювала погляди Жовтих. Прекрасні це були газети! Що за передові статті і яка пристрасна полеміка! «Наш негідний побратим Газета», «Ця ганебна й підла газетка Незалежний», «Цей брехливий і непристойний Незалежний», «Цей злісний наклепницький листок Газета» і подібні розпалювальні образливі вирази були рясно розсіяні на шпальтах кожної з них, у кожному номері, збуджуючи почуття палкого захвату й обурення в серцях городян».

«Полтавська преса розділилася на два табори: «Полтавський вісник» і «Вечірня Полтава» обстоюють інтереси провладного кандидата Андрія Матковського, опонентом якого виступає газета «Перша полтавська», яка підтримує головного опонента нинішнього міського голови Олександра Мамая...»

(«Наш час»).

«Підготовка до виборів у Кременчуці традиційно розпочалася зі скандалу. Причиною його стала нова газета — «За Кременчуг». Тисячі примірників з образливим змістом у бік одного з кандидатів — діючого мера міста Миколи Глухова і навпаки — з подяками від кременчужан на адресу народного депутата від блоку БЮТ, розповсюджували три дні поспіль...».

(«Програма плюс»).

«— Ура! — ревнула на закінчення юрба.

— Ану ще раз! — гукнув маленький верховода на балконі, і юрба знову заголосила, немов у неї були чавунні легені зі сталевим механізмом.

— Хай живе Сламкі! — вторував містер Піквік, знімаючи капелюха.

— Геть Фізкіна! — репетувала юрба.

— Геть! — кричав містер Піквік.

— Ура!

— Хто цей Сламкі? — прошепотів містер Тапмен.

— Поняття не маю, — відгукнувся так само тихо містер Піквік. — Цить... Не запитуйте нічого. У таких випадках треба робити те, що робить юрба.

— Але, вочевидь, тут дві юрби, — зауважив містер Снодграсс.

— Кричіть з тією, котра більша, — відповів містер Піквік.»

«Починаючи з сьомої години ранку на центральній площі прихильники Партії Регіонів та очільника Кременчука Миколи Глухова почали займати місце для проведення мітингу на підтримку кандидата від ПР на посаду міського голови все того ж Глухова. Дивним чином місце та час проведення їх мітингу співпали із запланованим пікетуванням міськвиконкому, заявку на яке подала міська організація ВО «Батьківщина». Вона підтримує кандидата-опонента діючого міра — народного депутата України Олега Бабаєва. Як повідомили спостерігачі ГМ «Опора», з боку міського голови були транспоранти: «Руки прочь от нашего мэра!», «Глухов — мэр всіх кременчужан». Представники нардепа тримали плакати з написами «Дайте тепло в Крюков», «Дайте горячую воду на Занасіпь», «Ми змерзли! Де опалення?», «Холодна оселя — хворі діти». Темою мітингу «Батьківщини» була вимога від міської влади подати опалення до осель кременчужан».(«Полтавщина»).

Подготовил Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.

ПРОДОВЖЕННЯ У НАСТУПНОМУ «Курені».