1 червня — День захисту дітей
У міжнародній конвенції ООН про права дитини в статті 6 частини І записано: «Кожна дитина має невід’ємне право на життя».
За даними Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, на початок 2009 року в країні налічувалося 103,5 тисячі дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Це найвищий гіркий показник по всій Європі.
Трохи більше 2 тисяч дітей були всиновлені за минулий рік громадянами України та 1,5 тисячі дітей виїхали в іноземні родини.
Показовий приклад — Хмельницька область, де було організовано урядом Європейського Союзу в Україні й Міжнародною організацією UNІCEF прес-тур для журналістів. В області вже рік працює проект «Розвиток комплексних превентивних послуг для дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах».
В обласному дитячому будинку «Берізка» близько сотні дітей віком до трьох років. Основна частина — діти-сироти й позбавлені батьківського піклування. Але є й такі, у яких батьки через життєві обставини не можуть надати дитині належні умови і віддають тимчасово під опіку держави.
В обласному соціальному центрі матері та дитини, що в селищі Чорний острів, живуть сім молодих мам зі своїми дітьми.
— Тут вони живуть з сьомого місяця вагітності й до досягнення півторарічного віку дитини, — каже директор центру Алла Шеремет. — Звичайно, сюди приходять ті, хто опинився за межами людських норм. У центрі вони отримують навички догляду за дітьми, психологічну допомогу й взагалі осмислюють своє майбутнє життя.
У цьому само селищі є ще один об’єкт — «Соціальний гуртожиток».
— Я живу в гуртожитку півроку, — розповідає Олександр Маляшов. — Батьків у мене немає. Після закінчення училища в місті Славута (Хмельницька область) намагався влаштуватися на роботу, але коли дізнавалися, що я сирота, у працевлаштуванні відмовляли. Порадили приїхати сюди, і мені пощастило: відразу ж допомогли влаштуватися на роботу, і найголовніше — що я тут познайомився зі своєю Юлею. Збираємося назбирати грошей на будинок де-небудь у селі. Доведеться затягнути пасок, але я труднощів не боюся.
Кожна дитина має право жити гідно, і це повинні знати майбутні батьки, а не тільки держава.
Фото автора.