«Голос України» продовжує серію публікацій щодо підтримки, на яку можуть розраховувати мобілізовані, задіяні в антитерористичній операції. У попередніх номерах ми спробували детально розповісти про юридичні аспекти обіцяної фінансової підтримки. Сьогодні перейдемо від загальних слів до конкретних цифр. Тож скільки повинні отримувати військовослужбовці, які, ризикуючи своїм життям, відстоюють територіальну цілісність та незалежність нашої країни?
Як ми уже неодноразово повідомляли, військовослужбовцям, призваним під час мобілізації, грошове забезпечення виплачується у розмірах як для контрактників. У Міністерстві оборони підрахували: мінімальне місячне грошове забезпечення рядового з усіма виплатами становить 2 340 гривень. На півтори тисячі більше отримує командир взводу (лейтенант). Командир батальйону має право розраховувати на 5660 гривень місячної оплати. Крім цього ще 3 тисячі гривень нараховуються як винагорода за участь в АТО.
Розмір щомісячного забезпечення напряму залежить від звання, категорії військовослужбовця тощо. Для допомоги при розрахунку суми «матеріальної підтримки» Головне фінансово-економічне управління Генерального штабу ЗСУ розробило «Калькулятор грошового забезпечення». Там, як самі військовослужбовці, так і їхні родини, можуть підрахувати, скільки ж держава не шкодує грошей для власних захисників. Отриманий результат можна порівняти із реальними сумами, виданими, як то кажуть, на руки. Посилання на сервіс «калькулятор» розміщено на офіційному сайті Міністерства оборони України. (http://www. mіl. gov. ua/mіnіstry/aktualno/do-uvagі-vіjskovosluzhbovczіv-za-prіzovom-pіd-chas-mobіlіzaczіі-na-osoblіvіj-perіod!/)
Без фінансової підтримки держави, принаймні на папері, не залишені й резервісти, призвані на навчальні збори. По-перше, на весь час зборів за ними зберігається робоче місце і середня заробітна плата. До того ж відшкодування витрат на виплати середньої зарплати підприємствам на себе бере Міноборони, відповідно до Постанови КМУ №1644. Тим же військовозобов’язаним, які на день призову не мали роботи, на весь період зборів чи ж виконання обов’язків служби у військовому резерві виплачуватиметься мінімальна заробітна плата. На сьогодні йдеться про 1218 гривень.
Крім того у Міноборони нагадують: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644, військовозобов’язаним та резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на зборах виплачуються добові у відсотках добових у разі службового відрядження залежно від військових звань (від 6 до 15 грн.).
Це те, що держава офіційно обіцяє виплачувати своїм захисникам. А як відбувається насправді? Якщо ви або ваші близькі були чи і зараз залучені до проведення антитерористичної операції на Сході України, напишіть нам, чи отримали від держави анонсовану фінансову підтримку. Чи виникали якісь труднощі?