Раки-самітники, про яких чули, певно, всі, насправді не раки, а краби. Просто вони не підгинають своє м’яке черевце під широкий головогрудний панцир, як інші краби, а ховають його в порожню мушлю равлика. Тому й тіло в них не стиснулося, а залишається видовженим, трохи нагадуючи річкового рака. У самітників багато цікавих особливостей. Наприклад, деякі з них носять на мушлі для додаткового захисту жалючу актинію. Сама ж вона харчується шматочками, що перепадають із хазяйського столу. Є й самітники, які вважають мушлю зайвою, саджають актинію просто на спину й сміло розгулюють по морському дну.
Але, мабуть, найцікавіше в способі життя самітників — це вміння багатьох видів проводити обмін житлоплощі. Такі краби ростуть усе життя, тому
«квартирне питання» турбує їх майже завжди. Добре, якщо на дні багато порожніх мушель, але так буває не завжди (самітники ніколи не нападають на живих равликів, не намагаються звільнити «квартиру» силоміць). Якщо вибір вільного житла невеликий, самітник придивляється до родичів. Знайде такого, мушля якому завелика, — пропонує обмін. Робиться це особливим постукуванням по мушлі. Якщо партнер згоден, він у відповідь легенько поплескує ініціатора обміну по клешні й залишає домівку. Якщо не хоче — ховається глибше або стає в загрозливу позу. При цьому сигнальний стукіт у кожного виду крабів різний. Якщо обмін відбувся, задоволені будуть обидва партнери. Один розширює житлоплощу для росту, іншому не доводиться скрізь тягати за собою занадто важкий і просторий будинок.Біля берегів Флориди є район, де разом живуть три види раків-самітників. Спостерігаючи за ними, біологи виявили, що два з них не розуміють мови один одного. Представники одного виду, щоб запропонувати обмін, вибивають своєю мушлею дріб по мушлі можливого партнера. Інший вид не стукає по мушлі, а трясе її, мовляв, витряхуйся, хочу з тобою мінятися. А третій вид виявився поліглотом. Він застосовує, для того щоб запропонувати обмін, обидва ці сигнали, а сам розуміє правильно кожен з них. Отож, зустріч самітників, які один одного не розуміють, зазвичай закінчується нічим або навіть переходить у бійку. А краб-поліглот, як правило, успішно обмінюється і зі своїми родичами, і з тими видами, котрі живуть поряд.