Нещодавно за версією Всесвітньої консультаційної компанії CREATOR SYNECTІCS Івана Марчука, єдиного українця, внесено до списку 100 геніїв світу. Він до того ставиться спокійно. Своїм завданням художник бачить кропітку працю. Жодного дня не може уявити без мольберта. Про усе це Іван Марчук розповідав, відвідуючи свою малу батьківщину — Тернопільщину.
Нині його роботи прикрашають експозиції десятків музеїв світу та приватних колекцій. Популярності Іванові Марчукові додало те, що минулого року його прийняли до Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Коли помер Пікассо, зізнався на прес-конференції Іван Степанович, і заговорили про те, хто буде його послідовником, він пообіцяв сам собі, що стане ним. У доробку художника — понад 3,5 тисячі робіт, виконаних дев’ятьма видами техніки. Авторство деяких з цих технік належить йому, тому почерк Івана Марчука підробити неможливо. Митець зізнався, що його голова тріщить від того, що ще не зробив. У найближчих планах — чорнобильська тема. Цикл полотен носитиме назву
«Опустіле гніздо». А ще останнім часом художник змушений вдаватися до гіперреалізму. Його вражають занедбані сади, смітники і звалища, в яких потопає Україна. Багато поїздивши по світу, він може порівняти, і це порівняння не на нашу користь.Під час відвідин Тернопільщини Іван Марчук побував у рідному селі Москалівці, що в Лановецькому районі, де народився 12 травня 1936 року. Він дуже любить пору, коли дерева голі, та побродити по рідному саду завадив дощ. А ще художник пообіцяв подарувати свої полотна музею його творчості, якщо такий з’явиться у Тернополі. Місцеві митці, науковці та просвітяни звернулися до керівників міста й області з проханням виділити приміщення під музей Івана Марчука. Як відомо, такий музей мав бути у Києві. За участі Президента України навіть було закладено капсулу на Парковій алеї Андріївського узвозу. Віктор Ющенко пообіцяв, що музей буде збудовано до 70-річчя художника. Однак давно минув ювілей, а його так і нема.
Тернопільська область.