Як бути, коли наручний годинник постійно ламається? Начебто і ставишся до нього дбайливо, а він може зупинитися в найбільш непідходящий момент. До того ж, здавалося б, без будь-якої на те причини. А може, причина все-таки є? Отже, щоб наш наручний годинник не ламався, постарайтеся дотримуватися таких рекомендацій:
Стрілки механічного годинника не можна підводити часто (кожні 15 хвилин, приміром). Пружинка, що знаходиться всередині, розбовтується, і годинник
«поспішатиме», «відставатиме» або зовсім може зупинитися.Не можна підводити його рідко (раз на рік). Інакше з часом мастило в середині механізму стане густим, і годинник знову доведеться нести в майстерню. Підводьте його, наприклад, раз на два дні.
Коли заводите годинник — не обертайте стрілки занадто швидко.
Намагайтеся не піддавати годинник вібраціям. Якщо ви робите вдома ремонт і не випускаєте з рук перфоратор, зніміть свій
«браслет із стрілками».Жінкам, бризкаючи парфуми на зап’ястя, варто бути обережними: краплі аромату не повинні потрапляти на годинник.
Зараз є протиударні годинники, що також не бояться ні холоду, ні сильної спеки. Проте не слід випробовувати їхні заводські якості: якщо ви будете бити годинник, перевіряючи його на міцність, механізм довго не протягне.
Не варто заходити з годинником на руці в сауну: будь-який матеріал, з якого він зроблений, від високої температури розширюватиметься.
Тернопіль.
Малюнок Олексія КУСТОВСЬКОГО.