Україна не уникне європейської тенденції укрупнення енергокомпаній. У цьому переконаний дослідник Оксфордського інституту енергетичних досліджень Саймон Пірані. «У всій Європі налічується 5—7 великих гравців, діяльність яких жорстко регулюється державними органами. Не виключаю, що після реформи українського ринку електроенергії західні компанії — європейські й американські — можуть зацікавитися активами в Україні. Але не раніше ніж через 5 років, — цитує експерта «Укрінформ». — Я був у Києві в березні й спілкувався з консультантами великих енергетичних компаній США, які розглядають можливості покупки енергооб’єктів. Вони не готові сьогодні інвестувати в енергетику України».
Основне питання для інвестора, нібито, це строки повернення і прибутковість на вкладені кошти. І в цьому плані вкрай важливий тариф, за яким продається електроенергія, і його прогнозованість: «У багатьох європейських країнах тарифи на електроенергію не регулюються. В Україні їх встановлює держава».
А от часте небажання Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики й комунальних послуг, включати в ціну вугілля для ТЕС витрати на погашення кредитів, узятих на модернізацію вугільних підприємств, експертові малозрозумілі: «Зазвичай регулятор не включає видатки на погашення боргів. Але важливо розуміти, для чого були взяті кредити. Якщо компанія витратила позикові кошти на підвищення ефективності вуглевидобутку, то погашати кредити вона буде за рахунок ціни на свою продукцію — це нормальна практика».
Світ
207
207


Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
15 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю 236
-
2День піхоти України 221
-
3Підприємства Чернігівщини працюють над розвитком дуальної освіти 88
-
4Парламент підтримав законопроєкт, спрямований на посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із зарплати 66
-
5Розглянуто законопроєкт про ратифікацію Угоди щодо створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови 64

