Ще 15 лютого 2016 року Боснія і Герцеговина (БіГ) подала заявку на вступ до Євросоюзу, і через майже сім місяців ЄС її прийняв до розгляду. В прес-релізі Євросоюзу, що повідомляє про цю радісну для балканської країни подію, зазначено, що БіГ, насамперед, повинна провести реформи в сфері верховенства закону й публічного адміністрування, розпочати соціально-економічні реформи та інші зміни в країні, відповідні до вимог ЄС. У документі наголошується: прийняття заявки на вступ до складу ЄС — лише перший історичний крок на шляху до євроінтеграції країни, і вона повинна продовжувати реформи в державі.


Уже найближчим часом БіГ отримає від ЄС список питань, що стосуються вступу до Європейського Союзу. «Над цим (поданням заявки і євроінтеграцією. — Ред.) ми працювали останні 14 місяців. Сьогодні цю фазу успішно завершено, і це одна з найприємніших новин для БіГ, для всіх її громадян, для їхнього європейського майбутнього. Особливо для молоді, яка дуже скоро житиме в БіГ як у повноправній країні-члені Європейського Союзу», — прокоментував повідомлення із Брюсселя голова Ради міністрів Боснії і Герцеговини Деніс Звіздич.


Зараз колишня югославська республіка Боснія і Герцеговина має складну адміністративну структуру й розділена на мусульмано-хорватську Федерацію Боснії і Герцеговини та Республіку Сербську. Між ними знаходиться адміністративний округ Брчко, де встановлено міжнародне керування. З жовтня 2013 року керуючим округу є американський дипломат Тамір Вейсер. Площа округу становить 493 квадратні кілометри. Чисельність населення, згідно з переписом 2013 року, 93028 осіб. А загалом у Боснії і Герцеговині, за переписом 2013-го, проживає 3,79 млн. чоловік.