Цим заходом започатковано співпрацю кластерних і надкластерних закладів Чернігівщини зі спеціалізованою лікарнею «Феофанія» з метою надати доступ пацієнтам з Чернігівщини до високоспеціалізованої медичної допомоги.
«Ми маємо за мету сприяти тому, щоб медицина Чернігівщини ставала сильнішою. Хотіли б стати у пригоді там, де ми можемо бути корисними: відвідуючи місцеві заклади охорони здоров’я, запрошуючи ваших фахівців для відповідних навчань на базі лікарні «Феофанія», а також спільно працюючи над пошуком найкращих рішень для лікування пацієнтів», – наголосив заступник головного лікаря з поліклінічної роботи КЛ «Феофанія» Віталій Юнгер, поінформувавши зібрання про роботу самої клініки.
Так, за 60 років свого функціонування лікарня «Феофанія» пройшла складний шлях змін. Особливо за останнє десятиріччя, трансформувавшись від закритого закладу для обслуговування політичної еліти до сучасної прогресивної багатопрофільної клініки, відкритої для кожного українця. У 2021 році лікарня приєдналася до пілотного проєкту МОЗ України з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. З того часу успішно виконано 16 трансплантацій печінки, по дві – серця та легень, а також 86 – аутологічних (в межах одного організму) трансплантацій кісткового мозку.
До слова, у 2023 році в закладі запровадили передовий метод діагностики поширеності та метастазування раку простати. Такий вид діагностичної послуги у країні надається лише у «Феофанії».
Серед напрямів можливої співпраці з медзакладами Чернігівщини Віталій Юнгер назвав консультаційну та телемедичну підтримку, навчання та підвищення кваліфікації медичних кадрів на базі «Феофанії», лікування пацієнтів зі складними клінічними випадками (включно з маршрутизацією), співпрацю у сфері трансплантації органів (створення спільних програм підбору реципієнтів, організація навчання лікарів області з питань констатації смерті мозку, підтримка у формуванні локальних трансплант-координаторських служб), спільні програми реабілітації поранених військових і цивільних, обмін практиками фізичної та психосоціальної реабілітації, а також обмін досвідом у сфері медичного менеджменту.
Зі свого боку керівник Центру урології та онкоурології КЛ «Феофанія» Павло Яковлев розповів про лікувальні можливості Центру, де працюють над започаткуванням трансплантації нирки. Потужності для цього є, а от кола пацієнтів – нема. Тож нині лікарня формує лист очікування пацієнтів з термінальною формою ниркової недостатності (остання стадія) для подальшого проведення трансплантації. Тож сюди запрошують пацієнтів для проходження необхідного діагностування (це все можливо зробити за один день), опісля їх вносять до згаданого листа очікування. Операція для пацієнта безплатна, тобто фінансується НСЗУ.
Озвученими напрямами співпраці зацікавлені фахівці Чернігівщини, адже це нові можливості і для пацієнтів, і для лікарів. Також медзаклади Чернігівської області можуть стати у пригоді щодо пошуку донорів для трансплантації.
За матеріалами Чернігівської ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.