Серед них – депутатки парламентів та політикині з Німеччини, Словаччини, Данії, Великої Британії, Румунії, Швеції та Грузії.

Вони відвідали Ягідне, де в шкільному підвалі росіяни влаштували концтабір і утримували там понад 360 місцевих жителів, серед яких – діти, жінки, чоловіки і люди похилого віку.  Там загинуло 10 осіб. Із представницями іноземних країн зустрілися троє бранців, очевидців тих подій.

Також делегаткам показали наслідки російських атак і поруйновані будівлі обласного центру.

У Чернігові іноземні представниці зустрілися з жінками різних професій, щоб почути історію кожної. Це були медикині, очільниці громад, представниці бізнесу, поліції, ДСНС та ДПСУ. Вони поділилися своїм досвідом із міжнародною делегацією Альянсу лібералів та демократів за Європу.

«На початку війни дитяча лікарня стала госпіталем, куди везли дітей, дорослих, військових. Ми місяць працювали 24/7. На межі можливостей. Пам’ятаю, як у нашій лікарні померла дитина. І крики її матері залишаться зі мною на все життя», – розповіла завідувачка відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології Чернігівської обласної дитячої лікарні Владислава Фриз.

Прикордонниця Ірина Комлева зізнається, що в перший же день війни поїхала до побратимів і на півтора місяця зникла із сімʼї – рятувала поранених. Не лише прикордонників, а й «збройників», і цивільних.

«Найстрашніше – це закривати очі загиблому хлопчику і чути, як розривається його телефон… бо на тому кінці ще жевріє марна надія», – каже пані Ірина.

Своїми історіями поділилися очільниці громад Юлія Постернак та Олена Швидка, поліцейська Оксана Огненко, завідувачка відділення екстреної медичної допомоги Чернігівської обласної дитячої лікарні Світлана Коновальчук та представниця бізнесу, волонтерка Оксана Коваленко.

«Ми хочемо, щоб світ чув наші голоси. І правду про всі злочини росіян. Я вдячний делегаткам Альянсу лібералів та демократів за Європу, які приїхали на Чернігівщину, за те, що вони готові були почути правду. Подекуди надто страшну, болючу і моторошну», – зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.


 «В ЄС та Європарламенті ми пишаємося Україною, яка відстоює власну свободу. Для нас також важливо почути так багато історій людей. Це було зворушливо. Ми тут, щоб повернутися додому і переказати ці історії, які підсилять настрої всередині Європи. Це наш обов’язок, оскільки європейці мають привілей жити у спокої. Велика честь бути з вами», – акцентувала депутатка Європарламенту, президентка партії ALDE Свенья Хан.

За матеріалами Чернігівської ОВА.

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.