У Сумській області передбачено 103 посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих людей. Нині на цих посадах працює 50 осіб.
 
У Конотопському та Шосткинському районах – по 23 посади, з яких зайняті по 14. У Сумському районі передбачено 32 посади, але працює лише 8 фахівців. У Роменському районі – 15 посад, з них зайняті 10. В Охтирському районі – 10 посад, працевлаштовано 4 людини.

 Ще 27 осіб перебувають у резерві й чекають на додаткове фінансування від держави.

 Під час наради з керівниками районів та громад наголошувалося, що фахівців із супроводу має бути більше. Адже їхня робота охоплює не лише допомогу ветеранам, а й підтримку родин загиблих, полонених та зниклих безвісти.

 Наприклад, в Охтирському районі мешкає 4,5 тисячі ветеранів та їхніх родин. Там мало б працювати 45 фахівців, але введено лише 10 посад, з яких зайняті 4. У Сумах потреба – щонайменше 50 фахівців, працює лише троє.
 
Також необхідно забезпечити гідну оплату праці. Зарплата фахівця з супроводу має становити не менше 18 тисяч гривень. Для цього передбачена субвенція з держбюджету.
 
Загалом в Україні на ці посади вже працевлаштовано 1187 осіб. Вони працюють у громадах, щодня спілкуються з ветеранами та їхніми рідними, допомагають вирішувати життєві проблеми й долати бюрократичні перепони.

За матеріалами Сумської ОВА.
 

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.