Реалізується проєкт у партнерстві з МОН, метою є посилення престижності професійної освіти серед молоді.
У межах його впровадження упродовж навчального року для майже двох тисяч старшокласників, які навчаються в 4 школах обласного центру, на базі закладів загальної середньої освіти, профтехів та підприємств проведено різноманітні профорієнтаційні заходи.
«За кордоном до процесу професійного самовизначення дітей долучаються всі: держава, місцева влада, заклади освіти й бізнес. Оскільки наша мета — не втратити молодь, то ми маємо створити міцний зв’язок між освітою та економікою. Маємо зробити так, щоб школярі бачили перспективу вдома, а відтак — усвідомлено обирали заклад, де навчатимуться. Для цього треба дати їм можливість зрозуміти, який бізнес працює в місті чи регіоні», — зазначає Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.
Пілотними профтехами із впровадження напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» стали Чернігівський центр професійно-технічної освіти та Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту. До них на екскурсії потрапили 120 учнів 8-9 класів. Вони на кілька годин змогли «приміряти» на себе ту чи іншу професію.
«Такі заходи – не просто цікаві. Вони результативні. Діти після них повертаються в школи й діляться враженнями з однолітками. Це ефективніше, ніж будь-які надруковані профорієнтаційні буклети», — ділиться Максим Поджарий, директор одного з профтехів.
У межах пілотування ініціативи DECIDE співпрацював також із Чернігівським вищим професійним училищем побутового обслуговування та Чернігівським вищим професійним училищем.
За матеріалами Чернігівської ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.