У Києві напередодні Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC2025) відбулася національна презентація законопроєкту про засади «зеленого» відновлення України. Законопроєкт розроблено Кабінетом Міністрів України за ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки ПРООН.
Участь у заході взяли народні депутати України голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Бондаренко О. В. та заступниця голови цього Комітету Криворучкіна О. В.
У своєму вітальному слові голова Комітету Бондаренко О. В. зазначив, що ми не маємо права відбудовувати країну за застарілими стандартами. «Зелене» відновлення не може відбутися без наскрізності відповідної політики в усіх сферах. Якщо ми не об’єднаємо навколо «зеленого» відновлення всі інші політики, не доведемо, не проадвокатуємо перед центральними органами виконавчої влади, що це потрібно наступним поколінням, то наша країна не буде відбудовуватись належним чином.
Законопроєкт презентувала заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Юхимчук О. Ю., а до дискусії долучилися представники уряду, Офісу Президента України, міжнародні партнери та громадськість. Україна формує рамку для «зеленого» відновлення. Нове законодавство має уніфікувати підходи до сталої відбудови з використанням інструментів «зеленої таксономії» Європейського Союзу.
Презентований законопроєкт є зрозумілою та прозорою рамкою для всіх інвесторів, що хочуть вкладати у сталий розвиток України.
Заступниця голови Комітету Криворучкіна О. В. зауважила, що цей документ — не лише рамка для відновлення. Це буде закон про інтеграцію України до Європейського «зеленого» курсу. Ми маємо шанс не просто відновити країну, а збудувати нову — стійку, чисту, європейську.
Законопроєкт має стати системним інструментом для спрямування відновлення України в русло сталого, екологічно безпечного розвитку відповідно до європейських стандартів. Ми повинні не лише ухвалити цей закон. Ми маємо наповнити його реальним змістом і конкретними механізмами.
Ми вітаємо початок парламентської дискусії навколо цього важливого законопроєкту і закликаємо всіх небайдужих долучитися до його удосконалення. «Зелене» відновлення — наш спільний внесок у майбутнє України, — підсумували парламентарії.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.