Наразі 24 школи області вже оснащені сонячними панелями.

Зокрема, на дахах 11 шкіл панелі встановили торік за підтримки французької міжнародної організації «Електрики без кордонів». Її представник Діддьє Іссен нещодавно відвідав регіон, аби ознайомитися з роботою встановленого обладнання та обговорити подальші напрями співпраці.

«В умовах воєнного часу енергетична автономність шкіл має критичне значення. Адже від стабільного електропостачання залежить робота котелень у зимовий період, функціонування укриттів із підйомниками для маломобільних груп населення, можливість організувати гаряче харчування для дітей. Тому ми прагнемо продовжити проєкт із встановлення сонячних панелей у школах. Це — про безперервну та доступну освіту для кожної дитини, попри зовнішні обставини», — зазначив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

Під час зустрічі з Діддьє Іссеном фахівці управління презентували перелік п’яти шкіл, які першочергово потребують забезпечення альтернативними джерелами живлення. Ці заклади увійшли до національного проєкту з формування мережі енергонезалежних освітніх установ.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти — незалежно від географії чи енергетичної інфраструктури — є одним із ключових завдань Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Її реалізацію ініційовано першою леді Оленою Зеленською.

За матеріалами Чернігівської ОВА.

 

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.