Сьогодні у Королівському музеї зброї Великої Британії (The Royal Armouries) відкрилася виставка «Історія однієї шаблі», центральним експонатом якої стала унікальна реліквія – шабля гетьмана Івана Мазепи кінця XVII століття з колекції Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського.
Відкриття виставки присвячено поєдинку між Олександром Усиком і Даніелем Дюбуа за абсолютне чемпіонство світу з боксу у надважкій вазі, який відбудеться 19 липня на легендарному стадіоні «Вемблі» в Лондоні.
Уперше в історії українська культурна спадщина представлена в одному з найвідоміших музеїв світу – Королівській зброярні Великої Британії (The Royal Armouries) – національному музеї зброї та обладунків, одному з найстаріших музеїв у світі. Шаблю гетьмана Мазепи розміщено в Білій вежі (White Tower) – найдавнішій частині Лондонського Тауера. Саме тут уже понад 700 років формується одна з найвпливовіших колекцій історичної зброї у світі.
Виставка «Історія однієї шаблі» триватиме до 3 серпня 2025 року включно.
Організаторами виставки виступили громадська організація UKRAINE WOW, музей The Royal Armouries, Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського у партнерстві з компанією Ajax Systems.
«Шабля гетьмана Мазепи – унікальний зразок українського зброярства кінця XVII століття, створений під впливом східних культур. Сьогодні це частина спадщини, яку ми зберігаємо під час війни, – зазначив Максим Блакитний, в. о. директора Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського. – Наш музей постраждав від російських обстрілів у 2022 році, і загроза для культурної спадщини досі лишається. Завдяки підтримці зокрема іноземних партнерів ми маємо змогу не лише зберігати, а й показувати світові, що саме захищає Україна».
Історичну частину виставки підготували знані українські історики Сергій Плохій та Олексій Сокирко, які акцентують увагу на багатогранній постаті Мазепи – гетьмана, дипломата, воїна, мецената. Його постать надихала таких митців, як Віктор Гюго, Джордж Байрон, Ежен Делакруа, Теодор Жеріко, Ференц Ліст та багатьох інших.
За матеріалами Чернігівської ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію