Раннє втручання – це флагманський проєкт Мінсоцполітики зі створення безбарʼєрного простору.
Це коли фахівці – логопеди, психологи, реабілітологи – працюють з малюками до 4 років, які мають порушення розвитку. Так більше шансів адаптувати їх до самостійного життя.
Завдяки цьому проєкту батьки зможуть отримати навички догляду і спланувати подальше зростання дитини так, щоб можна було певні негативні моменти в розвитку або усунути зовсім, або мінімізувати їх, не втрачаючи часу.
Працюють відділення ранньої та соціальної реабілітації, а послуги можна отримати не тільки на базі центру, а й вдома. На території – ігрові й спортивні майданчики, фонтан і ділянка для гарденотерапії – діти самостійно вирощують городину.
На всіх входах – пандуси, є підйомники, вказівники шрифтом Брайля. Заклад оснащений так, щоб було зручно.
Також будівля енергоефективна: із сонячними панелями й автономними газовими котельнями.
«Відродження» одночасно може охопити 245 дітей. Турбуються про них комплексно. І це шанс отримати максимум можливостей для спілкування, розвитку та навчання.
Вільний доступ до розвинутої системи громадського здоров'я для всіх українців – один із ключових напрямів Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
За матеріалами Чернігівської ОВА.