Кабінет Міністрів України постановою № 1615 від 10 грудня 2025 року затвердив розподіл у 2025 році коштів спеціального фонду держбюджету, що надійшли у 2024 році на рахунок для задоволення потреб охорони здоров’я, відкритий Міністерству охорони здоров’я в Національному банку.
Згідно з документом, 20 081,986 тис. грн спрямовуються на нову бюджетну програму МОЗ у складі спеціального фонду державного бюджету. Кошти підуть на надання субвенції з держбюджету обласному бюджету Миколаївської області для реалізації проєкту «Нове будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини за адресою: Миколаївська область, Миколаївський район, село Прибузьке, вулиця Гастелло, 9 а» Коригування».
Постанова також затверджує Порядок та умови надання субвенції, якими визначено:
головним розпорядником коштів є Міністерство охорони здоров’я;
субвенція може використовуватися виключно для реалізації зазначеного будівельного проєкту;
заборонено спрямування коштів на заходи, не пов’язані з проєктом, або на отримання прибутку;
казначейське обслуговування, закупівлі, проєктування, авторський і технічний нагляд, будівельні роботи та введення об’єкта в експлуатацію здійснюються відповідно до чинних урядових порядків і державних норм.
Міністерство фінансів має визначити код і назву нової бюджетної програми та внести зміни до розпису держбюджету. МОЗ повинно перерахувати передбачені кошти на відповідний рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі.
Місцевий розпорядник субвенції зобов’язаний регулярно інформувати МОЗ про використання коштів та повертати залишок після виконання всіх робіт.




