Історія / Черговий том «Реабілітованих історією...» присвятили розкуркуленим

У Державному архіві Кіровоградської області презентували сьому книжку багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область».
У Державному архіві Кіровоградської області презентували сьому книжку багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область».
Відкриття та вивчення графіті Софії Київської, залишених на стінах собору у XI—XVIII століттях, стали справжньою науковою сенсацією.
Українська Еллада (Причорномор’я та Приазов’я) є «малою цивілізаційною батьківщиною» грецької Еллади, а Геракл – античним героєм України?
Михайло Грушевський писав: «Український народ належить до... європейського кругу не силою тільки історичних зв’язків,.. а й самим складом народного характеру».
Одним із найдавніших центрів національного літописання був Переяслав, у давніх джерелах — Переяславль, Переяславль Руський.
Столиця України Київ — одне з найстаріших міст Європи. Про його заснування і засновників — перших київських князів у «Повісті минулих літ» розповідає Нестор Літописець.
Після реставрації і текстологічних досліджень унікальне Євангеліє, видане у 1708 році в Алеппо арабською мовою коштом гетьмана Івана Мазепи, перевидадуть.
У столиці, в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету імені Т. Шевченка, триває виставка художника-монументаліста Олександра Мельника «Моя історія».
Капітан Юрій Лисянський з Ніжина, який здійснив першу навколосвітню подорож у колишній Російській імперії у 1803—1806 роках, випередив на два тижні увінчаного усіма лаврами Крузенштерна.
Відкриття пам’ятника Кобзарю в Шешорах 1965 року стало, за словами В’ячеслава Чорновола, першою відкритою акцією проти тоталітарного комуністичного режиму після розгрому УПА.
Про роль Миколи Щорса в історії України.
Концерт «Музика для барона Мюнхгаузена» відбувся в Кропивницькому в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.
Про що розповідають вітчизняні книгодруки часів Директорії УНР.
Свято-Миколаївська дерев’яна церква УГКЦ в Нижній Апші — унікальна перлина стилю марамороської готики.
За літописом, Ярослав Мудрий, який любив книги і читав вдень і вночі, заснував у Софії Київській бібліотеку в 1037 році.
Що символізують розпізнавальні знаки на військовому реактивному літаку МіГ-21, який стоїть на постаменті на площі Авіаторів у Чернігові, із червоними зірками на крилах і кілі?
Містечко Корець, що на Рівненщині, має ледь не тисячолітню історію.
Анна Ярославна — королева Франції.
Софійський собор зберіг найбільший у світі комплекс автентичного мистецтва початку XI століття: 260 квадратних метрів мозаїк і 3000 метрів фресок — світових шедеврів.
Сто років тому Володимир Винниченко (на знімку) видав свої спогади «Відродження нації».