Йдеться про транспортно–пішохідні шляхи, реалізація першої черги яких запланована до кінця 2025 року.

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська виступила модератором події. У заході взяли участь Заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита, радниця Міністра розвитку громад та територій та керівниця проєкту «Рух без бар'єрів» Ірина Малютіна, очільники обласних військових адміністрацій, керівники міст та представники місцевого самоврядування.

Олексій Кулеба закликав голів громад та відповідальних на місцях максимально зануритися в проєкт.

«Проєкт «Рух без бар'єрів» має велике соціальне значення. Це внесок у створення умов для повернення військових та ветеранів, які отримали поранення, до своїх громад. Також маємо забезпечити безбар'єрне середовище для людей, які цього потребують та можливості для безперешкодного та зручного пересування», – підкреслив Віцепрем'єр–міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України.

Громади представили переліки об’єктів, які включені до безбар'єрних маршрутів та потребують облаштування елементами доступності для маломобільних груп населення вже цього року. Серед основних питань – джерела та можливості для співфінансування з державного, обласного та місцевого бюджетів виконання робіт.

Під час наради Олексій Кулеба окремо зупинився на важливості цілісності маршрутів. Доручив уникати ситуацій, коли до маршруту включаються об’єкти на відстані 400 м від нього. Кожен об’єкт має бути перевірений на відповідність загальній концепції – безбар'єрного маршруту. Важливо, щоб розуміння комплексного підходу було не лише на центральному рівні, а й у кожній громаді. Графіки на виконання робіт на відповідному маршруті від міст–пілотів мають з'явитись найближчим часом.

Забезпечити прозорість документації та відповідність реалізації закладеній філософії має й проєктний офіс флагманського проєкту. Також команда підтримки від Мінрозвитку надасть містам необхідні ресурси для навчання профільних фахівців з маркування маршрутів.

На сьогодні громади затвердили перші черги безбар'єрних маршрутів в межах флагманського проєкту на місцевих радах безбар'єрності. Наступний крок – визначити бюджетну участь кожного рівня (державного, обласного, міського) та прийняти відповідні рішення на сесіях місцевих рад. 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.