Компенсація надається роботодавцям за працевлаштування цих безробітних. Для цього Служба зайнятості компенсує роботодавцям частину витрат на оплату праці чи єдиного внеску.

За оперативними даними, у січні–квітні 2025 року завдяки таким стимулам працевлаштовано майже 7 тис. безробітних, що на дві третини більше, ніж у відповідному періоді у 2024–му (4,1 тисячі).

Також, з початку року надано компенсацію витрат на оплату праці роботодавцям за працевлаштування понад 5 тис. ВПО, що на 18 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Як працюють компенсації? Пояснимо на прикладі компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО. Ця компенсація діє лише в умовах воєнного стану. Строк виплати – три місяці, а у випадку працевлаштування переселенця з інвалідністю – півроку. Розмір компенсації – мінімальна зарплата (зараз 8 000 грн). Завдяки цій програмі лише за перший квартал року вдалося працевлаштувати 4 000 внутрішньо переміщених громадян. Ще 1 000 громадян працевлаштували завдяки іншим компенсаційним програмам (для учасників бойових дій, людей з інвалідністю, молоді та працівників 55+).

Детально про компенсації для роботодавців можна дізнатися у найближчому центрі зайнятості, на сайті Служби зайнятості або за безкоштовним телефоном «гарячої лінії» 0 800 600 288. 

За матеріалами Державної служби зайнятості.