Усього ж із початку програми оператори протимінної діяльності (ПМД) провели роботи та повернули фермерам у використання майже 1 400 га земель, звільнених від мін та снарядів, що не вибухнули.

«Робота з посилення спроможностей у сфері протимінної діяльності, яку ми проводили останні роки спільно з партнерами дає результат. Сьогодні маємо 87 сертифікованих операторів, понад 250 одиниць техніки для розмінування. Це дає можливість активно працювати над розмінуванням сільгоспземель за програмою компенсації. У квітні ми запустили інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яка допоможе фермерам, що потребують очищення своїх земель, долучитися до участі в програмі», – зазначив заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Вся потрібна інформація для фермерів, що хотіли б узяти участь в держпрограмі компенсації розмінування зібрана на сайті. Нагадаємо, що цього року на компенсацію розмінування земель сільгосппризначення в Держбюджеті закладено 3 млрд грн.

У квітні також тривала робота з посилення спроможностей України у сфері ПМД. Зокрема, в Женеві відбувся воркшоп, організований Мінекономіки та Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування (GICHD) за підтримки Канади, Німеччини, Японії та Швейцарії. Понад 100 учасників заходу – представники урядів України та країн-партнерів, міжнародних організацій, операторів ПМД обговорили питання координації зусиль з очищення України та прискорення реалізації Національної стратегії України з питань протимінної діяльності.

Пришвидшити очищення українських земель покликаний також збір $1,5 млн на очищення об?єктів у трьох областях України, оголошений у квітні Мінекономіки у співпраці з Центром гуманітарного розмінування на платформі UNITED24.

За матеріалами Міністерства економіки України.