За 2 тижні роботи у громадах медики зробили 19 342 щеплень дорослим та дітям, які пропустили планові щеплення або ревакцинацію. В областях також працювали 284 «Містечка здоров’я», де жителі громад отримали консультації лікарів щодо профілактики неінфекційних та інфекційних захворювань, рекомендації щодо подальших звернень до спеціалізованих фахівців, дізнались більше про імунопрофілактику та як скорегувати графік пропущених раніше щеплень. Для учнів 5-8 та 9-11 класів фахівці ЦКПХ провели інтерактивні роз’яснювальні уроки на тему вакцинації.
В Україні безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в країні безоплатні для дітей, також передбачена безоплатна ревакцинація проти дифтерії та правця для дорослих.
Показник охоплення щепленнями – це один з найважливіших критеріїв відстеження безпеки громадського здоров’я. Якщо графік вакцинації порушено, це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Батькам необхідно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра і скласти індивідуальний графік щеплень й надолужити вакцинацію.
Нагадаємо, Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) працюють у кожній області. Вони забезпечують послуги з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, епідемічного нагляду та відповідають за імунопрофілактику мешканців у своїх регіонах. У 2024 році мобільні команди ЦКПХ надали меддопомогу та забезпечили вакцинацію для 164 838 українців. Під час профілактичних виїздів 52 тисячі українців отримали консультації сімейних лікарів та 42 тисячі – вузькоспеціалізованих лікарів: кардіологів, офтальмологів, психологів. 180 116 мешканців громад пройшли первинне тестування на серцево-судинні та легеневі захворювання (вимірювання тиску, вміст глюкози в крові, кардіограма, флюорографічне обстеження) та швидкий скринінг на виявлення гепатиту В та С, ВІЛ-інфекції, COVID-19.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.