Участь у візиті також взяли заступниця Міністра Оксана Осьмачко та голова Держрибагенства Владислав Невеселий.
«КМС заснований ще у 1933 році, а сьогодні вони експортують понад 97% своєї продукції до більш ніж 90 країн світу. Щорічно компанія не лише вирощує, а й переробляє понад 1 мільярд кілограмів картоплі, виробляючи 250 тисяч тонн крохмалю та 20 тисяч тонн пластівців і гранул. Ці інгредієнти використовуються в харчовій промисловості для виробництва хліба, макаронів, снеків та альтернативних сирів і соусів», – розповів Віталій Коваль.
За його словами, минулого року KMC відкрив інноваційний центр площею 5 000 м², інвестувавши 100 мільйонів данських крон. Подібний центр подвоїв дослідницькі можливості компанії та сприяв розвитку рослинних інгредієнтів для харчової промисловості.
Міністр відзначив: приклад КМС ще раз доводить, що модель кооперативу працює. Такі об’єднання фермерів можуть забезпечити стабільний дохід, інвестиції в інновації та вихід на глобальні ринки.
«Загалом кооперативи є основою успішного розвитку агросектору ЄС. Враховуючи євроінтеграційні процеси України, Мінагрополітики вивчає позитивний досвід європейських країн, аби створювати такі рухи і в нас. Кооперативи дають чимало переваг для аграріїв. Об'єднавшись, маленькі фермери можуть стати великими і розвивати глибинну переробку», – наголосив Віталій Коваль.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.