«Наука формує майбутнє агросектору. Для України досвід Орхуського університету є цінним. Адже за інноваційно-науковими підходами до агровиробництва – майбутнє. Вони сприятимуть не лише зменшенню впливу на клімат, а й підвищенню стійкості агросектору», – зазначив Віталій Коваль.
За його словами, університет нараховує понад 80 дослідницьких проєктів, які спрямовані на вивчення взаємозв’язку між сільським господарством і кліматом. Зокрема, досліджуються викиди парникових газів, баланс вуглецю в ґрунтах та ефективне використання водних ресурсів.
Також університет активно розвиває дистанційне зондування землеробства, використовуючи сучасні технології та дані для зменшення впливу аграрного виробництва на довкілля. Такий проєкт отримав грант у розмірі 25 мільйонів данських крон на наступні п’ять років.
Крім того, при університеті працює міждисциплінарний центр iClimate, який об’єднує фахівців з різних галузей для розробки рішень щодо адаптації сільського господарства до змін клімату.
«Нагадаю, що розвиток кліматично орієнтованого сільського господарства та циркулярної біоекономіки є однією з ключових цілей Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій до 2030 року Мінагрополітики. Саме на виконання цієї Стратегії та її операційного плану ми вивчаємо діяльність та досвід провідних європейських університетів у цій тематиці, оскільки вони мають значні напрацювання та передові практики», – наголосив Міністр.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.