Заступник Міністра представив реальний стан справ у молодіжному секторі. Зокрема, значні втрати інфраструктури через повномасштабну агресію росії, виклики, з якими щодня стикається молодь, а також конкретні кроки держави щодо збереження та розвитку потенціалу молодого покоління в умовах війни.
«Не дивлячись на те, що українська молодь є постраждалою групою, також вона – рушійна сила трансформацій. І саме тому ми впроваджуємо нові інструменти, проєкти та механізми, які допоможуть молодим людям втриматися в країні, реалізувати себе, долучитися до відновлення України», – зазначив Андрій Чесноков.
Окрему увагу приділили впровадженню ініціативи ЄС «Молодіжна гарантія». Заступник Міністра поінформував про результати роботи робочої групи з напрацювання механізму реалізації цієї програми. Він співголовує у ній разом із заступницею Міністра економіки України Тетяною Бережною.
«Молодіжна гарантія» є економічно ефективним інструментом стабілізації України – країни, що зазнає економічної та соціальної вразливості через тривалу війну та переміщення населення. Підтримка ініціативи демонструє, що ЄС виступає не тільки за зростання та ринки, а й за людей, гідність і соціальну згуртованість. Вона також вчергове підтверджує відданість України європейським цінностям та її готовність стати повноцінною частиною родини ЄС», – підкреслив Андрій Чесноков.
Участь у засіданні Підкомітету стала для України важливою нагодою озвучити власні виклики та заявити про своє стратегічне бачення майбутнього. Це ще один крок до того, щоб голос української молоді був почутий у Європі – як голос партнерів, рішучих будувати та відбудовувати Україну разом з ЄС.
За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.