Цього дня згадуємо одну з найтрагічніших сторінок історії – насильницьку депортацію 1944 року, коли весь кримськотатарський народ був примусово виселений з Криму.
У Києві відбудеться низка заходів, присвячених вшануванню пам'яті та підтримці кримськотатарської спільноти.
Місце проведення: Сквер Миру, біля станції метро «Либідська»
Час: з 14:00 до 20:00
У рамках відкритого простору пам'яті та підтримки заплановано:
• «Листи до вільного Криму» – кожен охочий зможе написати листа підтримки кримським політв'язням, яких росія незаконно утримує за їхню проукраїнську позицію, кримськотатарську ідентичність та спротив російській окупації.
• Інформаційна інсталяція – біля меморіалу розгорнута інформаційна виставка, що розкриває історію геноциду кримськотатарського народу та шлях повернення на Батьківщину. Це – історії депортації 1944 року, боротьби за право на життя в Криму, нескореності поколінь. Окрема частина інсталяції присвячена історичним етапам колоніального поневолення Криму – від анексії Кримського ханату у 1783 році до радянської депортації 1944 року та нинішньої російської окупації, що почалася 2014 року.
• Роздаткові матеріали – всі охочі зможуть отримати роздаткові матеріали: історичні та інформаційні довідки про геноцид 1944 року, про боротьбу народу за повернення до Криму та про сучасні виклики, а також символи пам`яті, щоб вшанувати всіх жертв.
О 20:30 відбудеться спільна меморіальна акція – викладання свічок у формі півострова Крим і кримськотатарської тамги як символу солідарності, незламності та віри в майбутнє вільного Криму.
Заходи організовано Представництвом Президента України в АР Крим, Кримська платформа, Меджліс кримськотатарського народу / Qirimtatar Milliy Meclisi, Центр «Кримські cтудії» Києво-Могилянської академії, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, медіаініціатива Crimea Daily, Державне підприємство «Кримський дім», ТРО Медіа та Фонд Партнерство за сильну Україну, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Норвегії, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.
За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.