
Підписали Меморандум про взаєморозуміння з Програмою «Партнерство за сильну Україну» (PFRU) для зміцнення цифрової стійкості українських громад та прискорення їхнього економічного відновлення.
«Цифровізація регіонів – важливий елемент цифрової трансформації України. Наша стратегічна мета – щоб кожна місцева команда долучалася до побудови цифрової держави: підвищувала спроможність, впроваджувала наявні та створювала нові цифрові рішення, які реально змінюють життя людей. Ця співпраця допоможе громадам отримати доступ до сучасних технологій, міжнародного досвіду та ресурсів, щоб розвиватися швидше й ставати більш стійкими, сучасними та технологічними», – зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
Підписання відбулося під час WINWIN Summit 2025: The Power of Innovations – конференції, яка об’єднала представників держави, бізнесу, освіти, науки та міжнародних організацій навколо розвитку інновацій, штучного інтелекту й цифрової економіки України.
«Сьогодні саме громади стають ключовими гравцями цифрової трансформації – вони першими реагують на виклики, запускають сервіси, створюють нову якість управління. І для цього їм потрібні сильні цифрові лідери. Саме тому ми створили CDTO Campus – як відповідь на запит країни на управлінців нового типу: тих, хто здатен ухвалювати рішучі рішення, мислити системно та впроваджувати цифрові зміни на місцях. Завдяки співпраці з програмою «Партнерство за сильну Україну» ми зможемо ще більше посилити цей напрям – надати громадам доступ до нових інструментів, знань і підтримки», – зазначила Валерія Іонан, радниця Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації України з питань інновацій, цифровізації та глобальних партнерств.
«Сьогодні саме громади стають рушійною силою відновлення України – вони першими реагують на виклики, шукають рішення та формують якість життя на місцях. Тому важливо підтримувати їх у розвитку цифрових спроможностей, щоб технології ставали інструментом відновлення, прозорого управління та економічного зростання. Співпраця з Міністерством цифрової трансформації України допоможе об’єднати зусилля держави та міжнародних партнерів задля створення цифрової екосистеми, у центрі якої – громада і люди. Це крок до того, щоб кожна громада могла ефективно відновлюватися, розвиватися та ставати сильнішою«, – зазначила Ірина Тушницька, Директорка напряму «Врядування та відновлення послуг» PFRU.
Програма «Партнерство за сильну Україну» – це багатостороння донорська ініціатива, що фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Норвегії, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.
Ця співпраця є частиною реалізації Стратегії цифрового розвитку інновацій України до 2030 року WINWIN – довгострокового бачення, спрямованого на зміцнення технологічного потенціалу країни, розвиток міжнародного співробітництва та інтеграцію України у глобальний інноваційний простір.
За матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.



