Закарпатська ОДА подала адміністративні позови на міську та районну ради, які прийняли рішення з порушенням законодавства


Закарпатська облдержадміністрація подала до Мукачівського міськрайонного суду адміністративний позов на Мукачівську міську раду про визнання незаконним і скасування рішення міськради про продаж земельної ділянки автовокзалу. В офіційному повідомленні, оприлюдненому від імені Геннадія Москаля, сказано, що 23 червня Мукачівська міськрада дала дозвіл на продаж ділянки загальною площею 1,6984 гектара — території Мукачівського автовокзалу за ціною 582 гривні за квадратний метр.


— Земля передана з комунальної власності у приватну з грубим порушенням законодавства, — сказано в адміністративному позові. 


— Адже ділянки державної чи комунальної власності, в тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах). Покупець, котрий придбав ділянку, не має жодних прав чи підстав на викуп землі саме в такій конфігурації та площі — з дорогами та землями загального користування. Питання передачі землі, яка належить територіальній громаді, не погоджувалось уповноваженим на це органом — земельною комісією Мукачівської міської ради. Мало того, ця комісія не рекомендувала ухвалювати відповідне рішення через явні порушення. У рішенні міськради та додатку до нього є розбіжності, а саме — відсутність арифметичного пояснення загальної вартості земельної ділянки (експертної та договірної).


ОДА подала адміністративний позов також на Великоберезнянську районну раду, яка 22 червня цього року своїм рішенням визнала незадовільною роботу Ужанського національного природного парку.


— Чинним законодавством Великоберезнянська районна рада не наділена повноваженнями надавати оцінки роботі національних природних парків, які входять до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України, — йдеться в позові. — Тому рішення райради прийнято з перевищенням повноважень і грубими порушеннями законів України «Про місцеве самоврядування», «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про природно-заповідний фонд України».


Облдержадміністрація просить Великоберезнянський районний суд визнати протиправним і скасувати рішення райради «Про роботу лісогосподарських підприємств району щодо раціонального та ефективного використання лісових ресурсів» у частині визнання роботи Ужанського національного природного парку незадовільною.


— Органи місцевого самоврядування повинні діяти виключно в межах своєї компетенції, встановленої Конституцією та законами, а не займатися фінансовими махінаціями чи самодіяльністю, — коментує ситуацію голова ОДА Геннадій Москаль. — Якщо вони не робитимуть це з власної волі, дотримуватися законодавства їх примусить суд.


Ужгород.