Комітет Верховної Ради з питань освіти і науки не допустить скасування стипендій та зменшення кількості місць у магістратурі. Про це заявив перший заступник голови комітету Олександр Співаковський (БПП).

 


Заява народного депутата спричинена пропозицією Міністерства фінансів урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року. Міністерство вже надіслало головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 — 2019 роки. У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.


«Мінфін повідомив Міністерство освіти і науки, що на наступний бюджетний рік видатки на стипендію передбачені тільки для учнів та студентів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів І—ІІІ групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», а також аспірантам та докторантам», — заявили у Міносвіти і додали, що ініціативу Мінфіну не підтримують.


У разі надходження відповідного проекту закону до Верховної Ради його не підтримають ні профільний комітет, ні народні депутати, упевнений О. Співаковський: «Міносвіти отримало лист від Мінфіну, в якому пропонується з наступного року скасувати стипендії для студентів, яка нині становить 830 гривень. Крім того, ініціюється переведення навчання в магістратурі на контракт. Це передбачає зміну закону про вищу освіту. Тобто за це мають проголосувати народні депутати, а коли це може відбутися, поки що не зрозуміло. Не думаю, що сесія за це проголосує».


Негативними коментарями вибухнули й соціальні мережі. Студенти та їхні батьки обурені, адже нині для багатьох стипендія — це не лише заохочення в навчанні, а й можливість жити. Тому обіцяють гучні протести.


Вл. інф.