Досудове розслідування за фактом притягнення до кримінальної відповідальності завідомо невинного учасника АТО та порушення його права на захист у суді розпочато прокуратурою Вінницької області.

Як зазначено у повідомленні прес-служби обласної прокуратури, слідчі відомства здійснюють розшукові та процесуальні дії за двома статтями Кримінального кодексу України — «Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності» та «Порушення права на захист, що призвело до засудження невинної у вчиненні злочину особи». Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Нагадаємо, захисника донецького аеропорту, бійця 93-ї бригади Миколу Лаврика з Могилів-Подільського району звинуватили у крадіжці державного прапора, що висів при в’їзді у село Бандишівка цього самого району. («За врятований прапор «кіборгу» дали три роки тюрми» — «Голос України» за 04.02.2017). Колишній боєць стверджує, що він не крав прапор. Не міг залишитися байдужим, коли побачив, як він зберігається — полотнище на зігнутому флагштоці волочилося по землі.

Про це він говорив на засіданні Могилів-Подільського районного суду, куди матеріали передали поліцейські міськрайвідділу. Попри це «кіборга» визнали винним і засудили до трьох років позбавлення волі. Вінницький Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і повернув справу на повторний розгляд.

Службове розслідування здійснює також обласна поліція. Про це повідомили у відділі комунікацій управління Національної поліції у Вінницькій області. Перевіряють правомірність дій поліцейських під час розслідування кримінального провадження у звинуваченні учасника АТО у крадіжці одного із символів держави.

— Перевіряється оприлюднена у ЗМІ інформація фабрикування кримінального провадження, відкритого за фактом крадіжки прапора ветераном АТО, та порушення його права на захист, — зазначили у відділі комунікацій обласної поліції.

Віктор СКРИПНИК.

Вінницька область.