Укр | Рус
Андрій Парубій: Рішення Вселенського Патріарха мають важливе значення не лише для української церкви, а й для України в цілому, для української пам’яті, її державності, її майбутнього ЄС і НАТО вітають рішення парламенту Македонії про зміну назви країни Путін готує спецназ для введення у храми УПЦ МП в Україні, – Тимчук "ПОЗИВНИЙ БАНДЕРАС" - ФІЛЬМ - ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ Міжнародна сільськогосподарська організація попередила про ризик голоду через зміну клімату У Херсоні скасували регіональний статус російської мови У Львові "замінували" вокзал - 800 евакуйованих Хто видасть «Відступника»? Швейцарський хор вразив чернігівців «Не поділили» ремонту дороги Бомбу під школою знешкодили, та небезпека не минула Мін'юст США висунув громадянці РФ звинувачення у втручанні у вибори-2018 Прикордонниками зі складу Об'єднаних сил вилучено контрафактних цигарок на 300 тисяч гривень На Третій юнацькій олімпіаді українці показали неймовірний результат — Порошенко Посольство в США заявляє про нові інформаційні атаки на Україну
Загрузка...
На головну
14.11.2017

Дослухатись: чого хоче громада

Галина БРУХАЛЬ.

Прикарпатці позитивно оцінили роботу органів місцевого самоврядування. Про це свідчать соціологічні дослідження, що були презентовані в Івано-Франківській обласній раді. Участь у заході взяли голова постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого само-врядування Василь Мельничук, директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, голова обласної ради Олександр Сич, голова громадської організації «Дослідницько-консультаційна агенція «Galсоц» Тетяна Головчук.


Керівник агенції розповіла, що опитування здійснювалося за допомогою методу особистих інтерв’ю у домогосподарствах, де проживають респонденти. Загалом було проведено 900 інтерв’ю. Згідно з результатами, теперішньою суспільно-політичною та соціально-економічною ситуацією в області повністю задоволені лише 0,7% респондентів, частково — 31,9%, не влаштовуєте, що є, 61,3% опитаних. Також пані Тетяна повідомила, що в оцінці роботи органів місцевої влади для абсолютної більшості респондентів властива чітка орієнтація на надання переваги органам місцевого самоврядування над виконавчою вертикаллю. Опитані найбільш позитивно оцінюють роботу органів місцевого самоврядування безпосередньо населеного пункту, в якому проживають — 59,6%, обласної ради — 34,0%, районної ради — 30,6%. Натомість, РДА — 30,4%, ОДА — 26,7%. Також, на думку опитаних, першочергового вирішення потребують: зниження рівня безробіття (56,9%), зменшення тарифів на комунальні послуги (52,4%), стримування рівня зростання цін (45%). Але основним аспектом соціологічного дослідження було ставлення населення до процесу добровільного об’єднання. На переконання більшості, на практиці об’єднання громад відбувається шляхом його нав’язування, а інтереси громад враховуються лише частково. Добровільно процес відбувається на думку лише 15,8% респондентів, ще 8,7% опитаних вважають, що децентралізація проводиться шляхом цілковитого примусу до об’єднання.


У свою чергу, О. Сич наголосив, що процеси управління та розбудови держави повинні відбуватись на науковій основі. «Часто стикаюся з суперечками, які стосуються думки громадськості щодо різних питань. Тож доки ми не вивчимо, що думає громада, а не чого хочуть політики, доти не будемо бачити шляхів подальшого розвитку», — цитує очільника ради його прес-служба.

Івано-Франківська область.

Всі статті рубрики На головну