У Софії завершилися Дні українського кіно, які спричинили величезний інтерес не тільки в жителів болгарської столиці та українців, що живуть у цій країні, а й у болгарських кінематографістів. Вони отримали прекрасну можливість не тільки познайомитися із сучасним українським кіно, а й поспілкуватися з українськими колегами, обговорити спільні проблеми й можливі спільні проекти.

Посол України в Болгарії Микола Балтажи, відкриваючи Дні українського кіно, відзначив їх важливість не тільки для нашої країни, а й для болгар, які зможуть більше дізнатися про українців, їхню важку боротьбу за незалежність.
Одразу після його виступу болгари подивилися відеосюжет про українського кінорежисера й сценариста Олега Сенцова, якого російська влада після анексії Криму в 2014 році заарештували в Сімферополі й бездоказово обвинуватили в тероризмі. У серпні 2015 року йому присудили 20 років колонії суворого режиму. Сенцов не визнає себе винним в інкримінованих йому злочинах і вважає справу проти нього політичною і сфабрикованою. До речі, болгарські кінематографісти виступили на підтримку колеги й вимагають його звільнення.
А потім глядачі подивилися фільм режисера Зази Буадзе «Червоний», який розповідає правду про бійців Української повстанської армії, котрі опинилися, як і Сенцов зараз, у радянських концентраційних таборах для політв’язнів та інакомислячих.
Три дні кінозал Культурного центру G-8 у Софії був заповнений майже вщерть. Болгарські глядачі змогли подивитися фільми «Припутні» Аркадія Непиталюка, «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, який став лауреатом численних міжнародних фестивалів. І, звісно, шедевр українського кінематографа «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка.
Важливо відзначити, що після показу кожного фільму в залі звучали гучні оплески не тільки на адресу їх авторів, а й нашої країни.