Фото НОК.

Мінськ (Білорусь). ІІ Європейські ігри.

Стартові дні для наших атлетів були досить успішні. Здобуто чимало нагород, п’ять з яких — золоті!

Переможний заспів зробила чинна чемпіонка світу з дзюдо 18-річна киянка Дарина Білодід (на знімку), котра стала першою у вазі до 48 кг. Складний шлях до «золота» наша юна зірка пройшла легко, мов на одному подиху.

Почала виступи з 1/8 фіналу поєдинком проти досвідченої 32-річної угорки Еви Черновецької і перемогла іппоном. У чвертьфіналі киянка зустрілася з француженкою Мелані Клеман, яка цього року завдала Дарині поразки в фіналі Гран-прі Тбілісі. Але цього разу перемогла Білодід (іппон).

У півфіналі з бронзовим призером чемпіонату Європи-2018 сербкою Мілікою Ніколич українка дозволила суперниці провести ваза-арі, але все-таки перемогла іппоном.

У підсумку Білодід вийшла до фіналу. В цьому поєдинку зустрічалися дві чемпіонки Європи. Білодід перемогла Ірину Долгову в фіналі-2017 у Варшаві (Польща) і здобула «золото» у 16 років. Однак чемпіонат Європи-2018 у Тель-Авіві (Ізраїль) українка пропустила і, відповідно, дала росіянці можливість вибороти і своє «золото».

Фінал у Мінську завершився на користь Дарини Білодід — 1:0.

***

«Золоту» естафету на татамі прийняв наш уславлений борець 31-річний Георгій Зантарая. Чемпіон світу-2009, дворазовий чемпіон Європи тепер здобув ще й титул переможця Європейських ігор.

Киянин пропускав перший раунд змагань і почав виступи з 1/16 проти дзюдоїста з Мальти, якого переміг іппоном. Далі він зустрічався з триразовим призером чемпіонатів Європи U-23 словенцем Андразом Жеребом — і тут звитяга іппоном.

У 1/4 фіналу українець провів складну сутичку проти бронзового призера чемпіонату Європи-2018 білоруса Дмитра Шершана. Долю поєдинку визначив ваза-арі від Зантараї, який і вивів його до півфіналу.

За місце у фіналі українець змагався з 20-річним грузином Баграті Нініашвілі, якого здолав іппоном.

На великому піднесенні Георгій провів фінальний поєдинок. Він ефектно іппоном узяв гору над італійцем Маттео Медвесою — срібним призером чемпіонату Європи-2018.

***

Третім «золотом» нас потішила представниця самбо дворазова чемпіонка Європи 24-річна Анастасія Сапсай (понад 80 кг). У фіналі черкащанка здолала Єлєну Кебадзе з Грузії — 4:0.

«Срібло» здобули Олена Сайко (до 64 кг), Анастасія Новікова (до 48 кг) та Катерина Москальова (до 68 кг), бронзовими медалістками стали — дворазова чемпіонка світу і чемпіонка Європи Наталія Смаль (до 72 кг) та Галина Ковальська (до 80 кг).

***

Напрочуд успішно попрацювали в неділю українські легкоатлети, котрі здобули 5 медалей. Два «золота» принесли змішані естафети. У забігу 4х400 м (Данило Даниленко, Тетяна Мельник, Анна Рижикова та Станіслав Сеник) наші показали чемпіонський результат — 3.17,31.

Інший квартет (Євген Гуцол, Ольга Ляхова, Олексій Поздняков і Яна Качур) продемонстрував переможний час у комбінованій естафеті (800 м — 600 м — 400 м — 200 м) — 4.25,02.

Срібну нагороду на дистанції 100 метрів з бар’єрами виборола Ганна Плотіцина. Бронзовими медалями відзначено Богдана Бондаренка (стрибки у висоту — 2,21) і Марину Бех-Романчук (стрибки у довжину — 6,58).

***

На срібну медаль «настріляв» Олег Омельчук із пневматичного пістолета з відстані 10 метрів.

***

Скарбничку української команди поповнили також представниці художньої гімнастики. Українки виграли «срібло» в групових вправах з 3 обручами і 4 булавами (26.375 бала). За нашу команду виступали Анастасія Возняк, Аліна Біхно, Діана Міжерицька, Валерія Юзвяк і Тетяна Довженко.

Вище українок опинилася збірна Білорусі, яка набрала 26.450 бала, третє місце — у болгарок (25.750).

16-річна Влада Нікольченко відзначилася «бронзовим» дублем. У першому виді фінальних змагань — вправах з обручем — вона отримала 21,450 бала. Їй трішки не вистачило до другого місця, яке дісталося представниці Білорусі Катерині Галкіній (21,750).

Українка також виступала у вправах із булавами, де продублювала свій «бронзовий» успіх (21,750). А першою в цьому випробуванні стала представниця Ізраїлю Ліной Ашрам (22, 700).

Влада Нікольченко 12-річною переїхала з Харкова до Києва і відтоді є вихованкою знаменитої «Школи Дерюгіних». Тепер вона — лідер збірної України.

***

Пропонуємо здобутки першої десятки команд у медальному заліку на вчорашній ранок:

1. РФ — 39 нагород (19 золотих, 10 срібних, 10 бронзових).