У такий спосіб тут реалізували проект «Перша зелена школа у Полтавському регіоні». Втілення його в життя стало прикладом взаємовигідної співпраці громадськості, профільних фахівців і представників місцевої влади.

Адже зініціювала пошук альтернативних джерел енергії для «своєї» школи її колишня випускниця, активістка громадського життя Лідія Чернига. Її підтримали фундатори знаної в регіоні громадської організації «Еколтава», розташованої в обласному центрі. Остання стала партнером німецького фонду «Urbis», який профінансував реалізацію згаданого задуму за відповідним грантом. При цьому організаційно-правові засади виконання робіт забезпечила угода між районною радою, відділом освіти РДА та ГО «Еколтава».

Зрештою, сонячні панелі потужністю 5 кВт було змонтовано. У школі встановили й інше обладнання, необхідне для функціонування своєрідної міні-електростанції. Потужностей останньої, за словами директора школи Івана Данька, цілком достатньо для того, щоб забезпечити очолюваний ним заклад електроенергією під час навчального року.

Фото із сайту Кобеляцької РДА.