Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки Етьєн де Монтень де Понсен (на знімку в центрі) під час візиту до регіону.

У розмові з керівництвом області також обговорювалася ситуація на Донбасі. Зокрема, ті дипломатичні зусилля, що їх докладає Франція у Нормандському форматі для розв’язання конфлікту.

Під час зустрічі з міським головою Дніпра Борисом Філатовим було заявлено, що для Дніпра як міста, котре зробило значний внесок у припинення сепаратистського руху в країні й нині є становим хребтом незалежності, політично також важлива підтримка західних партнерів.

Як заявив голова ОДА Олександр Бондаренко, товарообіг між Дніпропетровщиною і Францією нарощується. Торік обсяг експорту товарів до Франції збільшився на 12,9%. «Потенціалу для розвитку багато. Ми відкриті для нових міжнародних проектів», — наголосив Олександр Бондаренко.

Також сторони обговорили можливості соціально-культурного обміну. В області восени плановано відкрити Офіс євроінтеграції. Там проводитимуть майстер-класи, запрошуватимуть відомих митців із різних країн, розповідатимуть про міжнародні гранти для бізнесу, можливості навчання і стажування за кордоном. Перенесена через карантин «Французька весна» також відбудеться восени.

«Водночас Дніпро цього року відзначає рік Александра Поля — почесного громадянина міста, людину, яка першою залучила до тодішнього Катеринослава західні капітали й сприяла промисловому розвитку. Зараз у Дніпрі тривають археологічні розкопки, мета яких — пошук місця поховання Александра Поля, що вважається загубленим», — сказав Борис Філатов.


Фото прес-служби Дніпропетровської ОДА.