Олександр Маринич, Дмитро Разумков.

Олександра Москаленко, Едуард Лисенков, Анастасія Колодяжна.

Він нагородив дипломами 30 стипендіатів Верховної Ради України молодих вчених — докторів наук.

Дмитро Разумков подякував їм за внесок у розвиток української науки. «Завдяки вашій праці ми зможемо розбудувати Україну, зробити її комфортною для життя наших дітей», — наголосив Голова Верховної Ради.

«В історії цієї стипендії ми вперше вручаємо дипломи. Хоча стипендія існує з 2008 року, її формат суттєво змінився. Цьогоріч був найбільший конкурс на одне місце — три особи. На це вплинуло і суттєве збільшення премії — п’ять прожиткових мінімумів на місяць», — сказав голова парламенту.

За його словами, Верховна Рада та профільний комітет будуть і надалі робити все можливе, щоб ці цифри зростали, а науковці обирали саме українську науку.

Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак акцентував на необхідності зв’язку науки та практики.

«Надзвичайно важливо впроваджувати результати наукової роботи. На жаль, майже втрачено зв’язок науки з промисловістю. Тому наше завдання його відновити», — сказав Сергій Бабак.

За його словами, роботи, що подані на конкурс, дуже актуальні. Зокрема, це дослідження про ринок електроенергії під час об’єднання з енергосистемами Європейського Союзу, захист інформаційних даних у критичній інформаційній інфраструктурі, податкове стимулювання в умовах децентралізації тощо.

«Впевнений, ці дослідження мають бути цікавими для міністерств. Комітет готовий сприяти із впровадженням результатів наукових досліджень і налагодження зв’язку з органами державної влади, аби вони не залишалися на папері, а були реалізовані в життя», — зауважив Сергій Бабак.

Також голова комітету поінформував про можливість залучення грантів на наукові дослідження через Національний фонд досліджень України.

Довідково

Щороку на конкурсних засадах призначаються 30 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених — докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів. Вік науковців на весь час отримання стипендії не може бути більшим 40 років.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.