Підприємець Станіслав Розсоха (на знімку) зробив крок до розширення бізнесу на лаванді. Потужності очолюваного ним кооперативу розташовані у селі Заозерне Тульчинського району. Саме там встановили технологічне обладнання для виробництва олії. Воно вітчизняне.

Підприємець особисто брав участь в освоєнні новинки. Каже, працював разом з робітниками. Перші краплини олії з’явилися приблизно через дві години. Саме стільки часу тривав технологічний процес.

«В його основу покладено принцип випарювання ефірних масел з лаванди, — уточнює Розсоха. — Вони є у кожній частинці рослини, і в квіточках, і в стеблах, і в листочках».

За словами співрозмовника, для випробування взяли 18 кілограмів свіжоскошеної лаванди сорту «Вдала вузьколиста». Стебла закладали разом з пелюстками і листям. У результаті отримали 140 мілілітрів олії і 10 літрів лавандової води.
Як стверджує співрозмовник, технологічний процес налагоджено таким чином, що автоматично розділяє лавандову воду й олію.

Так само можна виготовляти олію з сушеної рослини. Лаванду заготовлятимуть і перероблятимуть тоді, коли з’явиться замовлення.

«З одного гектара рослин можна отримати 70—90 літрів олії, — каже Станіслав Розсоха. — Принаймні такі розрахунки наводять в літературі. Як воно насправді, ми ще не перевірили».

Для того щоб налагодити збут лавандової олії, фахівці мають отримати цілу низку дозвільних документів. У наших умовах це непросто.

«Але ми вже робимо, — каже підприємець. — Наскільки мені відомо, в Україні нема великого промислового виробництва лавандової олії. Хоча потреби у ній немалі. Намагаємося зайняти свою нішу серед невеликих виробників».

Фото з Фейсбук-сторінки Станіслава Розсохи.