І знову невтішний ковідний рекорд встановлено в Україні. За даними МОЗУ на ранок 4.02, за минулу добу зафіксовано 43 778 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Самоізоляція людини, в якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10-го дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати. Про це розповів учора під час брифінгу головний санітарний лікар Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін.

«Водночас якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10-го дня протягом трьох днів відсутні симптоми», — пояснив він.

Проте якщо людина вирішила раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним, то самоізоляцію також можна завершувати. Але варто пам’ятати, що таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту.

Кузін також наголосив, що після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, але за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані.

Чиновник МОЗ нагадав: кожна із вакцин, доступних в Україні, забезпечує захист від важкого перебігу коронавірусу. «До прикладу, вакцина Moderna на 90% ефективна проти госпіталізації внаслідок «Омікрону» завдяки введенню бустерної дози. Зараз тільки цієї вакцини в Україні понад 2 мільйони», — підсумував Кузін.