У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати України — члени Комітету, працівники секретаріату Комітету, керівники та представники Міндовкілля, Мінекономіки, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, підприємств та громадських організацій.

На засіданні Комітету було розглянуто питання «Презентація проекту Національного плану з енергетики та клімату». Зазначений План було презентовано Міністерством економіки України. План розроблено групою експертів під керівництвом заступника Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації О. Д. Соболева для його прийняття Кабінетом Міністрів України після врахування коментарів Секретаріату Енергетичного Співтовариства. За інформацією Мінекономіки вимога розроблення інтегральних Національних планів з енергетики та клімату (НПЕК) для країн-членів ЄС визначена Регламентом (ЄС) 2018/1999, прийнятим у складі пакету «Чиста енергія для всіх європейців». Розроблення і прийняття НПЕК — це зобов’язання України в рамках Договору про заснування Енергетичного

Співтовариства і умова виконання програми фінансової допомоги ЄС Ukraine Facility. Основними цілями НПЕК є середньострокове планування, узгодження державних політик щодо енергетики та клімату, визначення інвестиційних потреб та прогалин в існуючих політиках та посилення міжнародного співробітництва. Комітет взяв до відома презентацію Мінекономіки проекту Національного плану з енергетики та клімату.

Заслухавши інформацію Голови Національної комісії з радіаційного захисту населення України, народного депутата України О. Л. Копиленка щодо звіту про роботу Комісії за 2023 рік Комітет прийняв рішення взяти її до відома.

Комітет заслухав та погодився з пропозиціями Голови Комітету О. В. Бондаренка про внесення змін до Плану роботи Комітету з питань екологічної політики та природокористування на період одинадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.