Верховна Рада України прийняла у повторному другому читанні та в цілому проєкт Закону про внесення зміни до статті 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру» (щодо врегулювання спорів, предметом яких є право власності держави на об’єкти критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності) (реєстр. № 8316).

Прийнятим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності об’єктів критичної інфраструктури під час дії воєнного стану» внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», Закону України «Про управління об’єктами державної власності», Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про критичну інфраструктуру».

Право на звернення до суду для захисту прав та свобод не обмежується.

Виконавче провадження не зупиняється щодо зобов’язань, які виникли після дати примусового відчуження часток (акцій, паїв) операторів критичної інфраструктури на користь держави.

Виконавче провадження не зупиняється щодо рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику, у зв’язку з трудовими відносинами; про відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи; про стягнення аліментів; про стягнення заборгованості зі сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Удосконалено правове регулювання окремих аспектів здійснення примусового відчуження майна в умовах правового режиму воєнного стану, що надасть додаткові можливості для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на об’єктах критичної інфраструктури.

Передбачається, що за рішенням Кабінету Міністрів України Міністерство оборони України здійснюватиме управління корпоративними правами (акціями, частками), примусово відчуженими в умовах правового режиму воєнного стану, відповідно до законодавства з питань управління об’єктами державної власності.

Удосконалюються питання державної реєстрації, у зв’язку з передачею в управління Міністерства оборони корпоративних прав.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.