11 червня Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під головуванням Голови Комітету Олександра Гайду провів у режимі відеоконференції круглий стіл на тему «Удосконалення порядку розроблення, погодження і затвердження документації із землеустрою».

Під час заходу обговорили питання щодо:

- запровадження уніфікованого переліку питань для встановлення відповідності або невідповідності чинному законодавству України положень документації із землеустрою (чек-лист);

- встановлення на законодавчому рівні обов’язковості розгляду документації із землеустрою в порядку черговості її надходження;

- удосконалення порядку розгляду документації із землеустрою, яка стосується особливо цінних земель;

- можливості перегляду положень статті 28 Закону України «Про землеустрій» щодо конфлікту інтересів в діяльності розробників документації із землеустрою.

Учасниками круглого столу було зазначено, що питання земельних відносин в Україні є дуже важливими, їх врегулювання має відповідати потребам сьогодення.

Комітет вдячний учасникам круглого столу за плідну дискусію та за висловлені конструктивні пропозиції, які в подальшому будуть опрацьовані та відображені в законодавчому полі.

Участь у круглому столі взяли голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Петро Юрчишин, голова підкомітету з питань земельних відносин Артем Нагаєвський, керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Старинець, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець, голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Дмитро Макаренко, проєктний менеджер земельної реформи Офісу відновлення та реформ Кабінету Міністрів України Андрій Мартин, голова правління «Асоціація фахівців землеустрою України» Анатолій Полтавець, представник Асоціації міст України Олена Корніюк, консультант Комітету Сергій Біленко.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.