
В ігровий час умістився сюжет для справжньої драми з приголомшливим фіналом! Пробудження англійців за рахунку 0:2, і фатальна суддівська помилка, що відібрала нічию в британців після першого тайму. Потім їхній істеричний тиск, і знову провали в обороні, дві смертельні контратаки, і білий прапор, викинутий англійською збірною. Тут хоч гопки скачи, але з такою грою в обороні робити на чемпіонаті світу нічого.
Хоча стартові хвилини не обіцяли захопливого видовища, бо тривала обопільна розвідка. Але з 15-ої хвилини німці активізувалися, і результат наспів: два провали англійської оборони й приголомшлива реалізація дуету німецьких поляків Клозе й Подольського дали Бундестім помітну перевагу над Англією.
Та молода збірна Німеччини почала піжонити, втрачати концентрацію. Натомість англійці згадали про честь і кинулися відіграватися. Почалася гра практично без середини поля — від воріт до воріт. У її рамках Апсон забив м’яча, потім Лемпард влучив удруге красивим ударом. М’яч ударився об поперечину, потім об газон за лінією воріт. І сліпий побачив би це, але тільки не рефері Горге Ларріонда (Уругвай). Телеповтори переконливо довели, що м’яч опустився сантиметрів на тридцять за лінією воріт. Взяття воріт підтвердив і тренер... німців Йоагім Льов. Отже, ми стали свідками дикої помилки арбітра, підкріпленої дурною впертістю ФІФА, котра не дозволяє під час спірних моментів використовувати відеоповтори.
Британський штурм тривав і в другому таймі. Ситуація, як то кажуть, тримала всіх в інфарктній напрузі. Але знов-таки слабка оборона Англії і сильні сторони Німеччини забезпечили підсумковий результат. Два рази протягом п’яти хвилин британці втрачали м’яч під час своїх атак у чужому карному майданчику. І двічі німці ловили суперника на контратаках. Обидва рази забивав Мюллер, установивши остаточний розгромний рахунок на табло. Отак безславно завершила Англія похід за «Золотим Кубком ФІФА» на африканській землі.

А тим часом до згаданого моменту Мексика прекрасно і впевнено оборонялася й мала непогані шанси забити. Вона свідомо віддавала м’яч суперникові, але діяла дуже гостро у котратаках. Звичайно, такий гол і психологічно зламав гравців, і порушив їм увесь тактичний план. Адже розкриватися проти Аргентини — справжнісіньке самогубство.
Збірна Бразилії досить легко проковтнула «перець Чилі», котрий виявився зовсім не гострим. Хоча бразильців на батьківщині, виявляється, дуже критикують. Адже вони, очолювані тренером Дунгою, інколи демонструють прагматичный і нудний для глядача футбол. І лише інколи вибухають видовищною грою в кращих традиціях п’ятиразових чемпіонів світу.
От і перший тайм південноамериканського протистояння пройшов у подібному ключі. Бразильці першу половину тайму багато оборонялися, а ближче до перерви з інтервалом у три хвилини зусиллями Жуана й Луїса Фабіано на біс забили два чудових м’ячі чилійському воротареві Браво. І практично забезпечили собі вихід до чвертьфіналу. Другий тайм знову почався з активних дій чилійців, але гол знову забили пентакампіони. У підсумку вони здобули красиву і впевнену перемогу. І хоч би що там казали, а бразильський карнавал у ПАР триває.
Фото з сайту Sports.yahoo.com.

ПАР. ЧС-2010. Груповий раунд. 3-й тур. 25 червня.
Група G. Португалія — Бразилія. 0:0. Дурбан. «Мозес Мабіда». 62 712 глядачі.
КНДР — Кот-д’Івуар. 0:3. Нелспрейт. «Мбомбела». 34 763 глядачі. Голи: Туре, 14, Ромарик, 20, Калу, 82.
Група Н. Чилі — Іспанія. 1:2. Преторія. «Лотус Версфельд». 41 958 глядачів. Голи: Мільяр, 47 — Вілья, 24, Іньєста, 37. Вилучено Естраду (Чилі, 37, дві жовті картки).
Швейцарія — Гондурас. 0:0. Блумфонтейн. «Фрі Стейт». 28 042 глядачів.
1/8 фіналу
26 червня. Уругвай — Корея. 2:1. Порт-Елізабет. «Нельсон Мандела Бей». 30 597 глядачів. Голи: Суарес, 8, 80 — Лі Чгун Ен, 68.
США — Гана. 1:2. Рюстенбург. «Роял Бафокен». 34 976 глядачів. Голи: Донован, 62 (п) —Боатенг, 5, Гьян, 93.
27 червня. Німеччина — Англія. 4:1. Блумфонтейн. «Фрі Стейт». 40 510 глядачів. Голи: Клозе, 20, Подольський, 32, Мюллер, 67, 70 — Апсон, 37.
Аргентина — Мексика. 3:1. Йоганнесбург. «Соккер Сіті». 84 377 глядачів. Голи: Тевес, 26, 52, Ігуаїн, 33 — Ернандес, 71.
28 червня. Нідерланди — Словаччина. 2:1. Дурбан. «Мозес Мабіда». 61 962 глядачі. Голи: Роббен, 18, Снейдер, 84 — Віттек, 90+4 (п).
Бразилія — Чилі. 3:0. Йоганесбург. «Елліс Парк». 54 096 глядачів. Голи: Жуан, 35, Фабіано, 38, Робіньо, 59.
У матчах 1/4 фіналу зустрічаються: 2 липня. Нідерланди — Бразилія (17.00), Уругвай — Гана (21.30); 3 липня. Аргентина — Німеччина (17.00).