24-25 квітня голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук та голова підкомітету з питань культури Микола Княжицький відвідали Львів — місто, що є справжнім центром історії, мистецтва та сучасної культури України. А цьогоріч Львів вперше отримав почесне звання Молодіжної столиці Європи — визнання, яке відкриває нові можливості для міжнародної співпраці, культурного обміну та привертає ще більше уваги туристів з усього світу.
Для туриста культура та культурні заклади, як-от музеї, є обов’язковими для відвідування — це справжній must-have у програмі подорожі.
Такими перлинами Львівщини та всієї України залишаються:
- Палац Потоцьких — одна з найвизначніших пам’яток архітектури кінця ХІХ ст. Сьогодні у Палаці Потоцьких можна ознайомитись з європейським живописом XVI – XVIII ст., а сам палац є зразком архітектури барокового класицизму. Памʼятка залишається центром культурного діалогу.
- Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка. Іван Франко — із плеяди видатних діячів, які будували українську націю, формували її свідомість, культуру й ідентичність у складний період бездержавності. Музей Франка — простір, де досі живе дух великого творця нових мистецьких і наукових світів.
За участю представників закладів говорили про:
- важливість збереження культурної спадщини в умовах війни. Саме на Львівщину евакуювали чимало музеїв із зон бойових дій, прифронтових районів. Зокрема, у Львівську область евакуювали експонати Луганського обласного краєзнавчого музею;
- необхідність підтримки музеїв від держави: це важливо як для промоції українських інтересів, збереження національної спадщини, так і як гарантія від держави для музеїв.
Директор Будинку Франка Богдан Тихолоз поділився баченням розвитку установи та її ролі в національній культурній сфері. У цьому музеї використовують інноваційні технології та театралізовані дійства, що є сучасною практикою у музейній сфері.
Також народні депутати відвідали шелтери і поспілкувалися з ВПО, зустрілись з Максимом Голенком, художнім керівником Національного театру імені Марії Заньковецької.
Рекомендації від музеїв парламентарі візьмуть до уваги під час подальшої законодавчої роботи.