Історія / «Тут побачив всенародну любов до Тараса...»

Нещодавно (6 грудня 2020-го) виповнилося сто років від дня народження Якова Данилова — глибокого дослідника й палкого пропагандиста Шевченківської спадщини.
Нещодавно (6 грудня 2020-го) виповнилося сто років від дня народження Якова Данилова — глибокого дослідника й палкого пропагандиста Шевченківської спадщини.
Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті презентував перший фільм, що розповідає історію колишнього Аккермана.
Український інститут національної пам’яті підготував та випустив настільний календар на 2021 рік «Українські жінки ХХ століття» (на знімку).
Ще за Радянської України Різдво Христове, Великдень, Трійцю віруючі християни 1991 року вперше відзначили офіційно, як вихідні та святкові дні.
Ця історія почалася 2002 року, коли до Чернігівського художнього музею завітала родина Ірен Годійо і поцікавилась долею творів її батька Олександра Савченка-Більського, який майже 70 літ жив і творив у Франції.
У пантеоні українських лицарів-героїв особливе місце посідає гетьман Іван Мазепа — воїн і полководець, державник, дипломат, інтелектуал, меценат, господарник, поет і музикант.
Меморіальну дошку, присвячену українському композитору і диригенту Анатолію Білошицькому, урочисто відкрили на фасаді коростенської загальноосвітньої школи №1.
Як член ЦК комсомолу України став політичним референтом УПА.
У Національному музеї Голодомору-геноциду відбулася презентація нової книги Володимира Сергійчука «Голодні, босі і роздіті»… Українські діти в 1932—1933 роках».
Є якийсь символізм у тому, що в грудні було проголошено створення СРСР і припинення його діяльності.
Голодоморний літопис продовжується.
Якщо відверто, ім’я Зінаїди Тулуб сьогодні мало кому відоме. Хіба що назва її дилогії «Людолови» викликає певні асоціації.
У листопаді цього року колектив Національного цирку України відзначає своє 60-річчя.
До 360-річчя Гадяцького договору.
Український інститут національної пам’яті у рамках кампанії до 87-х роковин Голодомору підготував просвітницький відеоролик «Повстання проти голоду».
Учнівський зошит із прізвищами 200 розстріляних євреїв передали до музею Голокосту у Вінниці.
Наміри побудувати на Волині військову залізницю Пінськ—Камінь-Каширський—Ковель—Володимир-Волинський зародилися ще в 1903 році.
Розповідь про вчителя фізичної культури навчального закладу Мар’янопільського старостату Новоукраїнської ОТГ Сергія Кондратьєва.
До Дня Гідності та Свободи «Укрпошта» ввела в обіг зчіпку із трьох поштових марок «Лицарі духу. Діячі українського правозахисного руху», які присвячені Михайлу Гориню, Миколі Руденку та Святославу Караванському.
Минулого тижня на Куяльницькому лимані, поблизу села Корсунці Красносільської об’єднаної територіальної громади, відбувався етнофестиваль «Чумацький шлях», де сплелись минувшина і сьогодення.